Rodinné štafety 2006

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 23.10.2006 v 6.39   2,407 čtenářů

rs2Úspěchem pro naše barvy skončilo neoficiální mistrovství rodin v orientačním běhu. Na mapě Soví doly (Dachova u Hořic) se běžely tříčlenné štafety o délkách 5.5 km, 3 km a 8.5 km. Poslední úsek už byl tradičně komplikovanější – vynechané barvy, paměťový skorelauf.

V kategorii OPEN se prosadili Evžen, Věra a Aleš Malí, za nimi skončili Bořilovi a Novákovi. Lepší než Malí byli pouze v kategorii LPU Štěrbovi a tak naše trojice obsadila celkově skvělé 2.místo.

Ze štafet JIL starovali ještě Kynčlovi a Jiřišťovi. Výsledky závodu jsou na stránkách rodinných štafet. </texy> (pokračování příspěvku…)

Registrace LOB 2007

Autor : Martin Král v rubrice : Pro členy klubu dne 20.10.2006 v 6.30   2,261 čtenářů

Registraci LOB 2007 a přihlášky do žebříčku LOB najdete v přihlašováku. Termín 29.10.2006 je konečný a závazný.

Český pohár štafet a Liga klubů 2006

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům, Všeobecné informace dne 02.10.2006 v 6.03   2,266 čtenářů

dorostPo medailovém úspěch dorostenek na nás medaile v družstvech nezbyla, ale přesto letošní rok byl pro nás v klubových soutěžích velmi úspěšný.

Českém poháru štafet obsadili dorostenci 3.místo za ZBM a SSU, dorostenky rovněž 3.místo za DKP a PHK. V kategorii dospělých skončily ženy na skvělém 4.místě za LPU, BOR a PHK, muži obsadili 15.místo.

Lize klubů se nám také celkově dařilo. Družstvo dorostu obsadilo 3.místo za PHK a ZBM. Celkem bylo klasifikováno 31 klubů. V kategorii dospělých obsadilo družstvo Jilemnice 12.místo ze 42.klasifikovaných klubů. Zvítězili dospělí LPU před SHK a PHK.

Žebříček A 2006 a licence

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům, Pro členy klubu dne 02.10.2006 v 5.50   2,359 čtenářů

lenkaZAcelostátním žebříčku A zvítězila v kategorii D16 s převahou 9 bodů Lenka Mechlová a přidala ke svým letošním 3 medailím (zlato z klasiky, stříbro z krátké trati a bronzu ze štafet) další cenný úspěch.

V celostátním žebříčku skončila Ivana Prchalová na 6.místě, Aleš Malý na 7.místě, Terka Petrželová na 8.místě, Martina Kynčlová na 11.místě, Jiří Mališ na 13. a Jan Perůtka na 14.místě.

Licenci A pro příští rok získali ještě Andrea Freyová (MČR KT), Jan Exner (MČR KT, KL, ŽB), Tomáš Klouček (ŽB), Lukáš Havlíček (ŽB), Martin Černý (M ČR KL, ŽB), Jakub Janata (ŽB) a Martin Vik (ŽB). S licencí A se naopak loučí Vašek Budín a Aleš Kobrle.

MČR klubových družstev bez medaile

drustvaDramatický souboj o medaile na Mistrovství České republiky klubových družstev ve Vyhnánově – to byla hlavní charakteristika nedělních závodů. Naše ambice byly jasné – medaile v dorostu a do 10.místa v dospělých.

Družstvo dorostu dobře rozběhl Honza Exner na 4.místě, v čelní skupině. Na druhém úseku zdravotně hodně indisponovaná Lenka Mechlová nechala na trati všechny zbytky sil a přiběhla na 2.místě s vteřinovým odstupem. Na třetím úseku bojoval Honza Perůtka hodně srdnatě, ale opět zdravotní stav byl větším soupeřem, než se zdálo. Družstvo přes to zůstalo na 2.místě. Monika Šmidrkalová zaběhla to, co se od ní čekalo a udržela stále medailovou naději na 2.místě. Petr Špicar si vybral chybu hned v úvodu svého úseku a to odsunulo družstvo na 4.místo, bohužel už se ztrátou přes 3 minuty na medaili. Terka Petrželová na svém úseku udržela stejný odstup a tak Jirka Mališ vybíhal do závěrečného úseku se stejným odstupem a na stejné pozici. Stejná chyba jako u Petra – v první části tratě byla nakonec pro vývoj závodu rozhodující. Jirka z pětiminutové ztráty nakonec doběhl na bramborové – 4.pozici se ztrátou 2 minut na medaili. Startovalo 24 štafet.

Zvítězilo družstvo Žabovřesk Brno před OK99 Hradec Králové a Rychnovem na Kněžnou. </texy> (pokračování příspěvku…)