Stříbrný mistrovský middle

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 25.06.2008 v 7.32   2,568 čtenářů 

lenkaaSobotní kvalifikace poslala do mistrovského fiále v neděli Jana Kolína, Jana Exnera, Lenku Mechlovou a Terezu Doškářovou. Už kvalifikační závod ukázal, že v terén nebude jednoduchý. Kameny, skupiny kamenů, svahové tvary a náročné traverzové postupy slibovaly težký závod. A umístění v první desítce mistrovského závodu má svou vysokou hodnotu.

Lenka Mechlová se po pomalejším začástku dostala do svého tempa a dokázala potřetí za poslední 4 roky získat z krátké trati medaili – tentokrát stříbrnou. Lenka podle plánu vynechala sprint a i s menších zdravotním hendikepem se dokázala po celý závod soustředit a i přes menší chybky udržet vysoké tempo. Výborný výkon a velká gratulace. (pokračování příspěvku…)

Aleš Malý v televizním přenosu

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 25.06.2008 v 7.29   2,773 čtenářů 

ales3Za asistence televizních kamer v přímém přenosu ČT4 probíhal závod Mistrovství České republiky ve sprintu. Prostředí parku v areálu Psychiatrické léčebny v pražských Bohnicích a přilehlélo lesa v Čimickém údolí prověřily běžecké schopnosti a rychlé rozhodování orientačních běžců.

Aleš Malý v kategoorii H21 byl hodně vidět v televizi v úvodní části závodu a celkově mu jeho výkon vynesl velmi slušné 15.místo. (pokračování příspěvku…)

MTBO v Horní Branné

Autor : dave v rubrice : Všeobecné informace dne 19.06.2008 v 10.09   10,606 čtenářů 

TISKOVÁ ZPRÁVA

Poslední červnový víkend (28.-29.6.) si v Horní Branné u Jilemnice dají dostaveníčko nejlepší orientační cyklisté, kteří se poperou nejen o mistrovské tituly, ale i o nominaci na blížící se Mistrovství světa juniorů a dospělých v Polsku a Mistrovství Evropy v Litvě.

TISKOVÁ ZPRÁVA

O mistrovské tituly v MTBO se v sobotu bude bojovat v Horní Branné

(pokračování příspěvku…)

Mistrovský víkend přichází

Autor : Martin Král v rubrice : Pro členy klubu dne 19.06.2008 v 7.26   2,463 čtenářů 

logo top1Víkendový program mistrovských závodů na krátké trati a ve sprintu je před námi. Po prostudování pokynů jsou důležité následující informace. Start 00 je v 9.30, na předstartu musí být všichni závodníci mistrovských kategorií a veteraniády nejpozději v 9.50, vzdálenost na přestart je z centra 2800 metrů.

Odjezd z Jilemnice y autobusového nádraží v sobotu 21.června 2008 v 6.00 přesně !!! Odjíždíme včas, nedochvilní mají tentokrát smůlu, je to opravdu tak akorát. Auta berou Martin a Pepa. Po kvalifikaci se přesouváme do Prahy na finále sprintu. Spíme v tělocvičně, karimatky a spacáky s sebou.

Jak na middle ?

Autor : Martin Král v rubrice : Tréninkové informace dne 14.06.2008 v 0.30   3,914 čtenářů 

mcr1Krátká trať, neboli middle je nejtechničtější disciplína orientačního běhu a z toho vyplývá i orientační technika a taktika vlastního závodu. Celá trať by měla mít, a obvykle i má, vlastní filozofii. Kontroly, stavěné za objekty tak, aby z náběhové strany nebyly vidět, nečekané změny směrů a také často velmi extrémní terén. To vyžaduje maximální soustředění závodníka na každý metr závodu, plynulé čtení mapy v souladu s celou tratí, dokázat změnit tempo běhu a přizpůsobit se tak vlastním technických schopnostem a maximálně eliminovat možnost chyby. Velmi důležitá je práce s buzolou, protože nějen změny směrů, ale i přesné náběhy do prostoru kontrol vyžaduje stoprocentní přesnost. Závodník se musí snažit pochopit včas záměr stavitele a předvídat tak situace, které mohou v průběhu závodu nastat.

(pokračování příspěvku…)

DVD záznam sprintu v Jilemnici

Autor : dave v rubrice : Všeobecné informace dne 13.06.2008 v 10.26   2,441 čtenářů 

DVD sprint Zájemci, kteří si chtějí rozšířit svou DVD-téku o sběratelský unikát od špatného režiséra, snénaristy, kameramana a střihače, mohou tak učinit.

Placka je jen o pár minut delší než video, které bylo uveřejněno na Trubce ve dvou dílech zde a zde. Tedy něco kolem 18 minut. Tentokrát přehratelné na DVD přehrávači v „dévédé kvalitě“.

(pokračování příspěvku…)

Na bednu pouze iniciály J.E.

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 09.06.2008 v 7.54   9,546 čtenářů 

exi 01Pokud jilemnický závodník o tomto víkendu neměl iniciály J.E., neměl tu čest vystoupit na stupně vítězů. Jen držitelé těchto písmen jakoby k tomu byli vyvoleni – Jan Exner v sobotu a Josef Erlebach v neděli.

Velmi těžké víkendové závody uspořádal u Cvikova OK Nový Bor v typickém terénu Lužických hor. Výborně uspořádané závody dokonale prověřily orientační i fyzické předpoklady závodníků a společně s počasím to byly jedny z nejnáročnějších závodů v poslední době.

Sobotní krátká trať byla v řadě kategorií zbytečně dlouhá, což trochu pokazilo dojem z jinak perfekně připravených závodů. Přece jen je middle trochu jiným druhem závodu. Společně s požadavkem shodných tratí pro kategorie 18 a 20 pak například vítězka závodu D18 běžela o více než 18 minut delší závod, než doporučují prováděcí pokyny. (pokračování příspěvku…)

Náročný víkend před námi

Autor : Martin Král v rubrice : Pro členy klubu dne 06.06.2008 v 5.40   2,538 čtenářů 

vy01Nadcházející víkend je ve znamení Gigasport Českého poháru, závodů žebříčku A a žebříčku B, tedy závodů nejvyšší kvality.

Atraktivitu dodá nejen start českých reprezentantů, připravující se na Mistrovství světa v Olomouci, ale také nominační závody pro juniory na Juniorské mistrovství světa.

A co závodníky o víkendu čeká ? (pokračování příspěvku…)

Další stránka »

Nejčtenější články

 • Kufrování s Krakonošem - 13,871 čtenářů
 • Informace o klubu - 13,825 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 13,201 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 12,632 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,439 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,735 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,606 čtenářů
 • klubová ZOO - 10,356 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,549 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,546 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00