Krkonošská čtyřicítka s CK Vlastník

Autor : ales v rubrice : Všeobecné informace dne 15.03.2018 v 20.38   894 čtenářů 

Odměna. Prý za odměnu. Dosud nevím za co, ale náš nejlepší trenér na neděli 11.3. naplánoval běžkařský výlet po hřebeni našeho nejvyššího pohoří, Krkonoš, za odměnu. Už po budíčku brzy před sedmou ranní bylo jasné, že tady něco nehraje. Vstávat dříve, než do školy? S lehkou bolestí nohou po sobotním „lehkém“ proběhnutí? Ani počasí se netvářilo zrovna přívětivě. Mlha a lehký deštík rozhodně není za odměnu.

Prejezd Krkonos 2018 Plánovaný odjezd v 7:30 nebyl dodržen, kvůli několika pozdním příchodům. Následoval rychlý přesun na start první etapy, na Horní Mísečky. Organizátoři si pro účastníky přichystali kruté přivítání. Svižný výstup po sjezdovce připravil o prvotní síly nejednoho zkušeného lyžaře. V porovnání s tím, co mělo přijít, to ale byl jen slabý odvar. Vzápětí přišla první odměna. Fresh Track sjezd po manšestru do Špindlerova Mlýna. Paráda. Následný přesun do Svatého Petra proběhl téměř plynule. Jen Pepa se nám někde zasekl, a tak chybí na úvodní fotce s rolbou.

Druhá etapa, vytrvalostní, vedla neustále do kopce. Ze Svaťáku, bez úvodní sjezdovky, po trase legendární Krkonošské 70, až na Krásné Pláně. Zde již bylo nutné první občerstvení. K bufetu Na Rozcestí zbývalo ještě hodně kilometrů, o výškových metrech nemluvě. Někteří jedinci začali litovat své účasti v tomto podniku a v duchu svého „nej“ trenéra jistě proklínali. Po doplnění sil jako první vyrazil Zdenda. Nasadil vskutku rychlé tempo, nicméně po chvíli musel z vedoucí pozice odstoupit, neboť to přehnal. Vedení se ujal Matěj, který před sebe až po Luční boudu nikoho nepustil. Na rozcestí U srubu jsme potkali vousatého klasika, jenž nám dělal společnost celý zbytek dne. Po celkových 17 km, jsme konečně dorazili Na Rozcestí, kde si většina účastníků dopřála první pivo. Někdo i dvě.

Po opuštění bufetu nás konečně dostihla slibovaná odměna. Slunce a krásné výhledy na západní Krkonoše, později i východní. Výstup k Památníku obětem hor, mezi Luční a Studniční horou, tak nakonec nepůsobil žádné potíže. Napůl tvrdý krpál, napůl excelentní kochačka. Nahoře hodně foukalo. Vrcholové foto. Rychlý sjezd a hurá na oběd na Luční boudu. Tedy na polévku s rohlíkem za cenu oběda. Zbytek cesty už byl v podstatě pohodička. Víceméně po rovině k Malému Šišáku a prudký sjezd ke Špindlerovce, kde ve předu jedoucí mohli narazit na agresivní polské čokly, bez vodítka.

Jsme parta trénovaných jedinců, takže ani výjezd k Petrovce zhruba na 30. kilometru nikoho nezastavil. Akorát Vítek se musel trochu oddychnout, než mohl pokračovat mezi stromky, kolem Ptačích kamenů, na Martinovku. Až po Labskou boudu jsme si užívali horskou LOBáckou cestu, klikatící se mezi stromky a klečí, zakončenou přejezdem úzké lávky přes Labe.

Poslední foto. Přejezd přes Labskou louku na Zlaté návrší byl už jen takovou formalitou. Někteří matláci se však rozhodli si poslední stoupák zkrátit kolem Pančavských vodopádů, jenže z toho byla spíše prodlužka. Na závodech by hoši za takový postup získali alespoň 5 minut ztráty. Poslední moment na hřeben. Po silnici na Mísečky a hurá domů. Odměna to byla parádní. Za rok znovu.

Matěj

Fotky.
Trasa.

Poslední články

blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného
Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,203 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,767 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,129 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,749 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,263 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,217 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,940 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,588 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,242 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,217 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00