Ohlédnutí za soustředěním v Doksech

Autor : ales v rubrice : Všeobecné informace dne 03.04.2018 v 21.16   1,116 čtenářů 

Čas před Velikonocemi členové našeho oddílu tradičně tráví s mapou v ruce na soustředění. Po úspěšné LOBácké zimě přeci není na začátek sezóny nic lepšího než vyndat ze skříně orientky a užít si několik dní v lese. Letos jsme vyrazili vítat jaro do srdce Kokořínska k Máchovu jezeru. Do terénu plného borů, skalek a vrstevnicových detailů, kde se mimo jiné v roce 2016 bojovalo o mistrovské tituly na MČR v nočním orientačním běhu. 28. března jsme společně vyjeli směrem k Doksům do areálu Poslův Mlýn, místa našeho ubytování. Tam jsme se setkali s několika členy SK LOB Nová Paka, kteří celý prodloužený víkend trénovali s námi.

Soustredeni Doksy 2018 Již první den večer jsme zamířili do lesa na nočák. Na začátek zajímavé poběhání s čelovkou a první obhlédnutí skalek v severní části. Výsledky a mapy.

Další den ve čtvrtek jsme se na dopolední trénink museli dopravit několik kilometrů auty na klasiku. Jak Aleš zmínil na poctivou klasiku. Rozhodně nejnáročnější trénink celého soustředění ve strmých údolích se spoustou skal. Odpoledne nás čekal technický trénink. Paměťák ve stejném terénu zmiňovaného MČR. Večer nechybělo podrobné probrání postupů a vyhodnocení výkonů. Výsledky a mapy.

V pátek dopoledne pro nás trenéři připravili tři okruhy na vrstevnicové mapě. Další technický trénink zaměřený na zdokonalení čtení v terénních detailech. Odpoledne jsme vyrazili bojovat s dalšími běžci. V první etapě závodu Velikonoce ve skalách se naši orienťáci blýskli. Tří druhá místa v mezinárodní konkurenci zajistili Ema a Jonáš Gottsteinovi a Anička Karlová. Výsledky a mapy.

Další den jsme zahájili švýcarskou hrou. Tréninkem, který vyžaduje přesnost a dobrý odhad vzdálenosti. Nejednomu z nás to dalo docela zabrat. Odpoledne trenéři postavili poctivou krátkou trať s bonusem. Na mapě chyběly cesty. Cílem tréninku bylo udržet závodní tempo, což nakonec bylo dobře, protože jsme díky tomu těsně utekli silnému dešti. Tímto tréninkem náš den neskončil. Pokračovali jsme i ve tmě s dalším nočním během. Blížící se mistrovství České republiky si však tento druh tréninku vyžaduje. Švýcárna – výsledky a mapa. Midl – výsledky a mapa.

Naše soustředění zakončil nedělní závod štafet. Tříčlenná družstva se skládaly z koní, rychlých běžců. Z čajů, nováčků a ještě ne tak jistých orienťáků a psů, povětšinou ostřílených veteránů, kteří koním již nestačili, nebo zkušenějších čajů. Klání to bylo skutečně neobyčejné, plné těsných doběhů, závodnické atmosféry a někdy bohužel i chyb z důvodu vysokého tempa. Výsledky a mapy.

Soustředění to bylo vydařené. No, spíše perfektní, za což musíme poděkovat našim trenérům a dalším pomocníkům, kteří se o nás tak pěkně postarali. Muselo to dát spoustu práce, čehož si velice vážíme.

Poslední články

Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na Jarní skály
Objednání triček, dresů a tílek
Pořádání závodu pro Skitour 9. - 11. 3. v Harrachově
Pozvánka na členskou schůzi
blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,271 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,804 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,143 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,830 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,290 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,259 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,974 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,964 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,271 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,253 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00