Ohlédnutí za soustředěním v Doksech

Autor : ales v rubrice : Všeobecné informace dne 03.04.2018 v 21.16   1,102 čtenářů 

Čas před Velikonocemi členové našeho oddílu tradičně tráví s mapou v ruce na soustředění. Po úspěšné LOBácké zimě přeci není na začátek sezóny nic lepšího než vyndat ze skříně orientky a užít si několik dní v lese. Letos jsme vyrazili vítat jaro do srdce Kokořínska k Máchovu jezeru. Do terénu plného borů, skalek a vrstevnicových detailů, kde se mimo jiné v roce 2016 bojovalo o mistrovské tituly na MČR v nočním orientačním běhu. 28. března jsme společně vyjeli směrem k Doksům do areálu Poslův Mlýn, místa našeho ubytování. Tam jsme se setkali s několika členy SK LOB Nová Paka, kteří celý prodloužený víkend trénovali s námi.

Soustredeni Doksy 2018 Již první den večer jsme zamířili do lesa na nočák. Na začátek zajímavé poběhání s čelovkou a první obhlédnutí skalek v severní části. Výsledky a mapy.

Další den ve čtvrtek jsme se na dopolední trénink museli dopravit několik kilometrů auty na klasiku. Jak Aleš zmínil na poctivou klasiku. Rozhodně nejnáročnější trénink celého soustředění ve strmých údolích se spoustou skal. Odpoledne nás čekal technický trénink. Paměťák ve stejném terénu zmiňovaného MČR. Večer nechybělo podrobné probrání postupů a vyhodnocení výkonů. Výsledky a mapy.

V pátek dopoledne pro nás trenéři připravili tři okruhy na vrstevnicové mapě. Další technický trénink zaměřený na zdokonalení čtení v terénních detailech. Odpoledne jsme vyrazili bojovat s dalšími běžci. V první etapě závodu Velikonoce ve skalách se naši orienťáci blýskli. Tří druhá místa v mezinárodní konkurenci zajistili Ema a Jonáš Gottsteinovi a Anička Karlová. Výsledky a mapy.

Další den jsme zahájili švýcarskou hrou. Tréninkem, který vyžaduje přesnost a dobrý odhad vzdálenosti. Nejednomu z nás to dalo docela zabrat. Odpoledne trenéři postavili poctivou krátkou trať s bonusem. Na mapě chyběly cesty. Cílem tréninku bylo udržet závodní tempo, což nakonec bylo dobře, protože jsme díky tomu těsně utekli silnému dešti. Tímto tréninkem náš den neskončil. Pokračovali jsme i ve tmě s dalším nočním během. Blížící se mistrovství České republiky si však tento druh tréninku vyžaduje. Švýcárna – výsledky a mapa. Midl – výsledky a mapa.

Naše soustředění zakončil nedělní závod štafet. Tříčlenná družstva se skládaly z koní, rychlých běžců. Z čajů, nováčků a ještě ne tak jistých orienťáků a psů, povětšinou ostřílených veteránů, kteří koním již nestačili, nebo zkušenějších čajů. Klání to bylo skutečně neobyčejné, plné těsných doběhů, závodnické atmosféry a někdy bohužel i chyb z důvodu vysokého tempa. Výsledky a mapy.

Soustředění to bylo vydařené. No, spíše perfektní, za což musíme poděkovat našim trenérům a dalším pomocníkům, kteří se o nás tak pěkně postarali. Muselo to dát spoustu práce, čehož si velice vážíme.

Poslední články

Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,156 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,736 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,105 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,643 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,233 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,176 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,881 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,213 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,184 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 8,963 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00