CK Vlastník + HroudičTour

Autor : ales v rubrice : Všeobecné informace dne 03.07.2018 v 6.57   423 čtenářů 

MČR na krátké je za námi a sním i jarní orienťácká sezóna. Začíná léto, čas vícedenních chlastacích akcí závodů a pilné přípravy na mistrovství na klasické trati a jiné podzimní radovánky. Naše hvězda největší zrovna září v Bulharsku na EYOCu (Mistrovství Evropy Dorostu), kde se mimochodem Anička skvěle umístila ve štafetách (3. místo) a na klasice (5. místo), my se však neflákáme a opět trénujeme ve vysokých nadmořských výškách. Červených krvinek není nikdy dost a kde jinde je získat než v Krkonoších, horách nejkrásnějších a u nás nejvyšších. 

                V počtu plných dvou aut vyrážíme brzy ráno směr Horní Mísečky. Zatímco v Jilemnici je počasí tzv. na tričko, nahoře by jeden i do bundy vlezl, i s kapucí. Vyrážíme volným tempem (čti chůzí) z parkoviště pod lanovkou směr Jilemnická bouda. U autobusové zastávky za mocného povzbuzování vyčkávajících turistů přecházíme do běhu. Začátek je víceméně po vrstevnici, tempo je pohodové a skupina drží formaci balík. Chleba se začne lámat v Kotelní jámě, až po společné fotce teda. Všichni, kdo tudy někdy šli ten zalamovák jistě znají. Nasazujeme ostré tempo a trenér jen nostalgicky vzpomíná, jak nám zde ještě předloni stačil. No, buďto jsme pořádně natrénovali nebo trenér zestárl. Pravdivá je samozřejmě možnost první. Na Dvoračkách na něj svědomitě čekáme a odtamtud už za námi stabilně vlaje po celý zbytek výpravy. Nejtěžší úsek následuje nyní. Prudké stoupání úbočím Kotle k Růženčině zahrádce. Pokyn zněl vyběhnout bez zastavení, ale i ti největší borci museli občas nahodit Vlastu. 220 metrů převýšení na necelých 2 kilometrech je opravdu znát.

                Rozcestí U Růženčiny Zahrádky nás rozdělilo na 2 skupiny. Ženy a se vydali rovnou k Mohyle, muži absolvovali ještě výlet k Prameni Labe. Na hřebenech silně foukal vítr, což kochací náladu spíše potlačilo. Nevadí, tempo tak zůstalo vysoké a zásoba krvinek na týden dopředu je na světě. Přes vodopády na Vrbatovku a hurá dohánět druhou skupinu. Nejsme žádné vomáčky a domů nespěcháme. Výlet si prodloužíme ještě přes Medvědím, ale ženy už nedoženeme. Je vidět, že také potrénovali.

Po dlouhém seběhu končíme opět na Mísečkách.

                Na závěr ještě nějaká čísla. Uběhli jsme lehce přes 18 (resp. 14) kilometrů. Nastoupali necelých 700 metrů výškových. Čas: necelé 2 hodiny. Členové výpravy: 10 ks. Překvapení turisté: hodně. Průměrná teplota: 10° C. Piv: 0.


Vylet pramen Labe
Vylet pramen Labe

Poslední články

Odjezd na MČR na krátké trati
Odjezd na žebříček B
Tréninky žactvo 11.6.,18.6.,25.6.
Odjezd na sobotní závody 8.6.
Odjezd na trénink 4.6.
Přihlášky na prázdninové závody
Odjezd na žebříček B do Větrného Jeníkova
Odjezd na PLŽ
Sobotní závody 25.5.
PLŽ v úterý 14.5.

Nejčtenější články

 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 11,288 čtenářů
 • Informace o klubu - 10,536 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 9,970 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 9,831 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 9,674 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 9,040 čtenářů
 • klubová ZOO - 8,388 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 8,340 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 8,178 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 7,724 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00