Soustředění v Jizerkách 2019

Autor : dave v rubrice : Všeobecné informace dne 05.09.2019 v 4.39   184 čtenářů 
Jizerky2019

Naše přípravné soustředění na MČR na klasické trati začalo ve středu, kdy nás jako první trénink čekal scorelauf. Terén byl krásně průběžný a velké převýšení nás nezaskočilo. Jen snad pasáž kamenného pole byla náročnější na nabíhání kontrol.

Poté nás, už čekal penzion Pod Severákem, který nám měl poskytnout azyl na pár nocí a něco dobrého do našich prázdných žaludků. Majitelé byli velmi milí a laskaví, za což jsme byli velmi vděční. Ještě se náš mozek nevzpamatoval z dopoledního tréninku a už nám hned po obědě strčili do ruky další mapu, kterou se dobrovolníci mohli naučit celou nazpaměť. Nakonec se to mnohým z nás podařilo. Čtvrteční ráno jsme zahájili dobrou snídaní z výběru lahůdek švédského stolu. Potom ovšem následoval složitý trénink v podobě vrstevnicovky. Z osobních zkušeností vím, že vrstevnice jsou nejsložitějším a zároveň nejzajímavějším objektem na mapě. Proto i ty nejlepší mapaře dokáží zmást.

Odpoledne následovaly okruhy, z kterých bylo mnoho z nás velmi nadšeno, ale úsměv nám poklesl, když jsme zjistili, že nás čekají i následující den i v sobotu. Pátek byl prohlášen jako den volna na poloviční úvazek, což znamená, že dopoledne nás čekaly slíbené okruhy a odpoledne byl odpočinek. Takže většina z nás vyrazila na koupaliště a zbytek se válel na pokojích. Samozřejmě nechyběl ani večerní rozbor map s Láďou, který byl velmi zajímavý a poučný.

Sobota byla už náročnější a na mnohých z nás to bylo poznat. Každý krůček šel velmi ztuha, ale při síle nás držela myšlenka dobrého pocitu, že za tuhle tvrdou dřinu na klasice zazáříme. Z čeho neměly radost nohy, měla hlava. Dopolední trénink byl věnován švýcárně, která věřím byla pro mnohé z nás zábavná a zajímavá. Ovšem o odpoledních okruzích se to říci nedá. Bylo velké teplo, převýšení i počet okruhů. A tak spoustě z nás klesla morálka. Všechno to, ale spravila výborná večeře.

Nedělní dopoledne bylo třešničkou na dortu našeho soustředění. Čekali nás farsty, které byly velmi pestré a pro některé z nás matoucí. Ale nikdo se neztratil a všichni úspěšně doběhli do cíle. Pak, ale přišla nejhorší část soustředění a tím byl úklid pokojů. Naštěstí toto utrpení všichni přežili a čekalo nás už jen rozloučení a poslední trénink v podobě paměťáku.

Myslím, že všichni, kteří poctivě absolvovali všechny tréninky, můžou být na sebe pyšní a vyjít vstříc podzimní sezóně.

Tóňa

Poslední články

LOBy Harrachov 15. - 16. 2. 2020
Členská schůze 2020
LOB 18.-19.1.2020 zrušeny bez náhrady
Odložení LOBů z 11.-12.1. na 25.-26.1.
Kufrování s Krakonošem 2019
Máme Kuře, Veverku i Lva !!
Klubový přebor 2019
Velký úspěch žáků OK Jilemnice
Úterní trénink žactva 5.11.
Odjezd na VČO

Nejčtenější články

 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 11,616 čtenářů
 • Informace o klubu - 11,607 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 10,571 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 10,352 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 10,084 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 9,383 čtenářů
 • klubová ZOO - 8,761 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 8,556 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 8,398 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 7,929 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00