Poznámky k přihlašování na závody a k našemu přihlašováku

Autor : ales v rubrice : Všeobecné informace dne 25.05.2021 v 21.00   493 čtenářů 

Ahoj,

nejprve pár řádků k aktuálnímu přihlašování a níže pak návod na přihlašovák. 

Začalo se na závody přihlašovat po vlnách, což přináší určité zádrhele. Jedním je limit počtu přihlášených v určitou hodinu. Ideální by bylo, kdyby se startovalo po oddílech, aby bylo jednodušší plánování dopravy. Příkladem je sobotní závod, pořádaný LPU. Tím, že se přihlašujete postupně, dochází k zaplňování startovních řad a nebýt pomoci pořadatele, startovali bychom od 10 do 14 hodin.

Přemýšlel jsem, jak předejít postupnému přihlašování, abychom byli ve společné hodině nebo dvou. Jedna varianta je založení skupiny na některé sociální síti nebo Vás raději poprosím o zaktualizování Vašeho mailu v přihlašováku a já Vám při otevření přihlášek zašlu mail, abyste se v případě zájmu přihlásili včas. Nastavení mailu najdete po přihlášení do přihlašováku, nahoře v sekci nastavení. Máte-li jiný návrh na sdílení informací o otevřených přihláškách či jiném OB dění, budu za něj rád.

Pokud je Vaše přihláška v pořádku v ORISu, pak vidíte na úvodní stránce přihlášek v přihlašováku ve sloupci čas přihlášky zeleně zbarvený řádek s časem, kdy jste se přihlásili. Pokud řádek má jinou barvu, nežli zelenou, pak je něco špatně. Pokud je barva červená, nejste v ORISu vůbec – důvodem může být dosažení limitu závodníků v danou hodinu nebo celkové kapacity závodníků v závodě. Je-li barva stejná, jako jinde, tedy bez zbarvení, pak závod ještě nemá otevřenou možnost přihlášek a jste vedeni zatím jen v přihlašováku. Jakmile závod spustí přihlášky, já synchronizuji závod s ORISem a Vaše přihláška se propíše. Ještě je žluté pozadí řádku, ale to si teď nejsem jist, myslím, že jste náhradníkem.

Od teď při otevření přihlášek na závod, bude-li se jednat o omezení počtu přihlášených ve vlnách, pošlu všem informaci mailem. Pokud nebudete chtít maily zasílat, pak mně prosím dejte vědět. Na hromadný mail z přihlašováku neodpovídejte, protože by si Vaši zprávu nikdo nepřečetl.

Teď na závody LPU se stávalo, že jste se nedostali do kapacity a dal jsem Vás na další hodinu. Vy, v domnění, že Vám já nebo Zdenda škodíme a přihlašujeme Vás na jinou hodinu, nežli chcete, jste se přehlásili na původní plnou hodinu. Tím jste uvolnili místo v následující hodině, čehož využil jiný závodník a já Vás musel dát až do další vlny, tedy o 2 hodiny, oproti původnímu termínu..

Chcete-li zjistit obsazenost startovních vln, podívejte se do ORISu na hlavní stranu závodu. Aktuálně třeba pro výchoďák SJC zde

Snad příště nebude podobné povídání třeba a budeme normálně závodit.

Lampionům zdar!

Poslední články

Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného
Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,156 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,736 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,105 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,646 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,233 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,177 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,884 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,213 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,184 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 8,993 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00