Blíží se MČR na krátké trati neboli Middle

Autor : Martin Král v rubrice : Pro členy klubu, Tréninkové informace dne 14.06.2006 v 13.08   2,574 čtenářů 

mcrmidO víkendu se koná v Růžené u Telče – pod hradem Rotštejn další, to nejtechničtější mistrovství – na krátké trati neboli midlle. Pořadatelé ze Žabovřesk a Růžené přichystali pro kvalifikaci a finále následující typy terénů :

Sobota – kvalifikace : Převážně jehličnatý mírně členitý terén. Les je v některých částech velmi podmáčený. V závodním prostoru je velké množství kamenů, melioračních rýh a bažin. Průběžnost a průhlednost je místy na české poměry omezená.

Neděle – finále : Les finálového závodu je z části jehličnatý v části listnatý. Hustota komunikací je menší než v semifinálovém závodě. Terén je mírně členitý s velmi malým množstvím terénních detailů. Nachází se v něm větší množství melioračních rýh, bažinek, kamenů, skalních srázků. Průběžnost je střídavá od míst s velmi dobrou průběžnosti až k místům s velmi malou průběžnosti a velmi omezeným dohledem. Terén je v některých místech velmi podmáčený. Jak vidí naše šance na finalové umístění Béďa ? :

„V ženách obhajuje titul z loňského roku Zdenka Stará, která je také letos největší favoritkou, jí budou konkurovat především veteránka Petra Novotná (letošní mistryně ČR ve sprintu), Martina Fejlková, Eva Pekárková, Věra Malá, Lenka Hrušková či Kristýna Kovářová.“

„D20 – největší favoritka Lucie Krafková, po delší nemoci se na startu objeví i Iveta Duchová a tyto dvě spolu s Martinou Tichovskou, Zuzanou Hermanovou a Ivanou Prchalovou by měly bojovat o medaile.“

„D18 – o titulu by se mělo rozhodnout mezi duem DKP Simona Karochová a Monika Doležalová a PHK Lucie Machútová a Jana Vaculíková, mistrovské závody umí skvěle zaběhnout i Šárka Svobodná, nelze zapomínat ani na další (Petrželová, Jirčáková, Hlavová).“

„D16 – zatím si vede v ŽA nejlépe Lenka Mechlová, která bude chtít dokázat, že patřila do nominace na MED, dalšími favoritkami jsou Lucie Mezníková, Věra Müllerová, Michaela Chmelařová a Adélka Jakobová, opět překvapit může žákyně Tereza Novotná.“

Tedy ve všech ženských kategoriích máme želízka v ohni. Ale překvapit mohou i naši mužští závodníci : Aleš Malý v juniorech, Jiří Mališ a Jan Perůtka v H18 a Jan ExnerTomášem Kloučkem v H16. V kategorii D18 může dobře zaběhnout také Andrea Freyová a v juniorkách Martina Kynčlová.

Jak na to ? Více si řekneme v pátek na poradě, spojené s kuželkami – sraz všech účastníků MČR v kuželníku v 17.00 (do 18.30).

Odjezd na M ČR je v sobotu v 7.00 z auto­busového nádraží, spíme v chatkách, vezměte si s sebou spacáky nebo 40 Kč na lůžkoviny.

Informace o závodech jsou na stránkách pořadatelů.

Poslední články

Odjezd na VČO
Medailový úspěch na mistrovství české republiky na krátké trati
Odjezd na Žebříček B
Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
6. kolo VČP v Rudníku (LTU)
Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na ŽB

Nejčtenější články

 • Kufrování s Krakonošem - 14,142 čtenářů
 • Informace o klubu - 13,850 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 13,220 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 12,674 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,458 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,755 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,627 čtenářů
 • klubová ZOO - 10,386 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,566 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,561 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00