MČR klubových družstev bez medaile

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 02.10.2006 v 5.26   2,570 čtenářů 

drustvaDramatický souboj o medaile na Mistrovství České republiky klubových družstev ve Vyhnánově – to byla hlavní charakteristika nedělních závodů. Naše ambice byly jasné – medaile v dorostu a do 10.místa v dospělých.

Družstvo dorostu dobře rozběhl Honza Exner na 4.místě, v čelní skupině. Na druhém úseku zdravotně hodně indisponovaná Lenka Mechlová nechala na trati všechny zbytky sil a přiběhla na 2.místě s vteřinovým odstupem. Na třetím úseku bojoval Honza Perůtka hodně srdnatě, ale opět zdravotní stav byl větším soupeřem, než se zdálo. Družstvo přes to zůstalo na 2.místě. Monika Šmidrkalová zaběhla to, co se od ní čekalo a udržela stále medailovou naději na 2.místě. Petr Špicar si vybral chybu hned v úvodu svého úseku a to odsunulo družstvo na 4.místo, bohužel už se ztrátou přes 3 minuty na medaili. Terka Petrželová na svém úseku udržela stejný odstup a tak Jirka Mališ vybíhal do závěrečného úseku se stejným odstupem a na stejné pozici. Stejná chyba jako u Petra – v první části tratě byla nakonec pro vývoj závodu rozhodující. Jirka z pětiminutové ztráty nakonec doběhl na bramborové – 4.pozici se ztrátou 2 minut na medaili. Startovalo 24 štafet.

Zvítězilo družstvo Žabovřesk Brno před OK99 Hradec Králové a Rychnovem na Kněžnou. V dospělých jsme byli na začátku hodně vidět. Aleš Malý na 4.pozici, Ivana Prchalová v čele celého závodu. Tomáš Votoček to neměl vůbec jednoduché, nahrazoval nemocného Martina Černého a družstvo předával na 15.místě. Martina Kynčlová běžela solidním výkonem a o místo polepšila, naopak Ondra Falta 2 místa ztratil a předával na 16.pozici. Věra Malá pak posunula družstvo na 14.místo a Honza Kolín na 13.místo. Startovalo 58 štafet.

Zvítězilo družstvo Slávie Hradec Králové před Lokomotivou Pardubice a OK99 Hradec Králové.

Veteráni bojovali od začátku od slušný výsledek, Evžen Malý doběhl na 5.pozici, kterou Hanka Jiřištová udržela. Standa Kynčl spadl na 9.místo, Eva Malá pak o jedno místo polepšila, ale Pepa Erlebach opět doběhl na 9.pozici. Startovalo 23 štafet.

Zvítězilo družstvo Lokomotivy Pardubice před USK Praha a Tatranem Jablonec Hradec Králové.

Celkové výsledky jsou na stránkách pořadatele.

Poslední články

Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného
Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,156 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,736 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,105 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,646 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,233 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,177 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,884 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,213 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,184 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 8,992 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00