Soustředění v Polesí

Autor : Martin Král v rubrice : Pro členy klubu dne 10.04.2007 v 9.00   2,232 čtenářů

vtVelikonoční soustředění v Polesí (u Rynoltic) proběhlo za chladného, ale jinak vcelku dobrého počasí od čtvrtka 5.dubna do pondělí 9.dubna.

Ve čtvrtek jsme měli cestou běžecký trénink (bylo opravdu teplé, skoro letní počasí) na Klokočí. Příjemné proběhnutí před mapovými tréninky. Chata Polesí je známa především turistům, ale my jsme ji využili jako svou základnu. První trénink v pátek dopoledne – mapové okruhy na mapě Skalní pohádka – naročný terén a rychlé tempo. Odpoledne pak klasika (volby postupů) na mapě Větrov. Večer jsme program doplnili regenerací v Aquaparku Babylon v Liberci.

Sobotní dopoledne byl zaměřen na prvky orientační techniky (čtení mapy – linie, terén) a azimuty, proložené tempovým během (Větrov). Odpoledne jsme se pak věnovali rozborům závodů z roku 2006.

V neděli dopoledne farstovaný trénink pro hromadný start, opět ve skalách na Pašerácké stezce. Zajímavý byl pak rozbor postupů jednotivých běžců. Odoledne pak výlet na Lemberk a Ještěd.

V pondělí, na závěr byly čtyřčlenné štafety (každý ale běžel 4×), doplněné o tajenku s pokladem, který nakonec našla čtveřice Terka D., Kuba, Tomáš a Aleš M. Obědem pak zahájili někteří přípravu na dlouhou trať (superkompenzační sacharidová dieta).