Zlato ve Zlatých Horách opět nalezeno

Autor : Martin Král v rubrice : Fotografie pro tento den, Komentáře k závodům dne 11.06.2007 v 7.47   3,130 čtenářů 

Mistrovský závod na krátké trati (middle) měl být vrcholem letošního jara. Po nevýrazných výkonech v jarní části sezóny jsme využili cesty na Přebor škol v Ostravě a od středy zvolili za svou základnu Rejvíz – místo mistrovství ČR na klasice v roce 2004. V náročném rejvízském terénu jsme zvolili místo odpočinku ve čtvrtek a pátek modelové tréninky. Forma měla přijít právě v neděli – na finále M ČR na krátké trati. 

Sobotní semifinále na mapě Svatá Marta bylo hodně rychlé a místy i dost technicky náročné. V teplém sobotním odpoledni se s povinností postupu do A finále podle očekávání dobře vypořádali Andrea Freyová (D18B – 2.), Lenka Mechlová (D18C – 4.), Martina Kynčlová (D21C – 8.), Aleš Malý (H20A – 8.) a Jan Perůtka (H20A – 9.). Ve veteránech pak Josef Erlebach (H55 – 10.) . Ostatní přes kvalifikační síto neprošli a byli tak postaveni do úrovně „účastníků“ .

Po nedělní snídani na sluncem prosvětleném Rejvízu jsme se přesunuli do centra závodu. Cesta na start byla opravdu velmi dlouhá s velkým převýšením. Na závodníky čekala mapa Arnulf a také hodně netypická stavba mistrovského závodu. Po náročných kontrolách nejvyšších partiích závodního prostoru (skály a kameny v zeleném) překvapil stavitel dlouhým postupem kolmo kamenitým svahem dolů. Z velké rychlosti se pak přecházelo do pasáže, která byla dost něpříjemná a také velmi technicky náročná. Pravdou však je, že zde svou roli sehrály i drobné nepřesnosti v mapě. Opět velmi dlouhý postup 1 – 1,5 km podél průseku s elektrickým vedením, kde rozhodovaly fyzické dispozice a závěrečné kontroly pak přivedly závodníky do finiše.

Mistrovský závod začal v 11.30 a od začátku byl velmi napínavý. První pozitivní zprávy z rádia (Martina Kynčlová v ženách, Aleš Malý v juniorech a Adrea Freyová v dorostenkách na výborných pozicích). Aleš Malý na trati minul chybujícího Jana Perůtku a neustále se pohyboval v čele závodu – od 6.kontroly na 2.místě, na 11.kontrole šel do vedení, pak se ve vteřinách přetahovali s Adamem Chromým, ale Aleš v závěru závodu dokázal zrychlit způsobem, na který už brněnský závodník neměl dostatek sil. Skvěle načasovaná forma přišla v pravý čas a juniorský mistrovský titul získal Aleš Malý. Gratulujeme !!!

Velmi dobře běžely i dorostenky v kategorii D18. Andrea Freyová běžela od začátku velmi dobře, i ona měla v neděli formu, od začátku se pohybovala na 2.pozici, ale chyba ve volbě dlouhého postupu ji stála medaili. Andrea byla v cíli trochu smutná, ale i tak je 6.místo velmi dobrým výsledkem. Lenka Mechlová se už pomalu dostává z útlumu po zranění z dlouhé trati, její výkon byl stabilní a 8.místo je za dané situace velmi solidní.

Jan Perůtka dobře doplnil v juniorech Aleše Malého a jeho 10.místo ve finalovém závodu má svou hodnotu. Martina Kynčlová statečně bojovala v ženské kategorii, bylo o ní hodně slyšet, ze začátku se pohybovala v popředí, v první desítce, ale v závěru ztratila, a nakonec z toho bylo 17.místo. Ve veteraniádě doplnil výčet umístění ve A finále Josef Erlebach svým 9.místem v H55.

Náročné mistrovství se skvělou zlatou tečkou v podobě mistrovského titulu Aleše Malého. Při návratu domů pak na jilemnickém autobusovém nádraží čekali členové klubu se stupni vítězů, velkým potleskem a šampaňským. Výborný závěr jara tak potěšil určitě všechny.

Kompletní výsledkový servis je na stránkách M ČR.

Poslední články

Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného
Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,156 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,736 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,105 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,646 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,233 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,177 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,884 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,213 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,184 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 8,992 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00