Bohemia 2007

Autor : Evžen Malý v rubrice : Komentáře k závodům dne 26.08.2007 v 7.55   2,369 čtenářů 

P1260160Ve středu 15.8. odstartoval oddíl OK Jiskra Nový Bor tradiční pětidenní. Veškeré závodní dění se odehrávalo na louce v malé vesničce Kokořínska – Osinalicích, veškeré kulturní a „další" dění bylo umístěno do města Mělníka, kde bylo každý den vyhlášení těch nejlepších a hlavně kempové městečko. Jak se od pořadatelů z Nového Boru očekává, vše bylo perfektně připraveno a také tak i fungovalo! Kdyby to hned první večer svojí neukázněností nenarušilo pár jedinců z našeho klubu a sousedního Vrchlabí. Ale i to k letním závodům patří! Někdo je absolvuje jako přípravu na podzimní sezónu, někdo je holt jen společensky prožije – opravdu vše záleží na přístupu každého jednotlivce! 

V závodním prostoru na nás čekalo pět náročných etap na velmi podrobných mapách. Vše se odehrávalo ve skalnatých partiích Supí hory a okolí. Opravdu krásné a výživné! Stavitelé všech etap si dali opravdu záležet! Mně osobně se závody opravdu moc líbily a také musím dodat, že jsem byl už i spokojen s účastí našeho klubu co se týká počtu přihlášených a hlavně CO SE TÝKÁ VÝSLEDKŮ!

Dvě celková první místa naši závodníci perně vybojovali v juniorech, kde Aleš Malý musel bojovat do posledních metrů páté etapy, aby udržel své pronásledovatele za svými zády a zaslouženě tak zvítězil!

Zato Lenka Mechlová v dorostenkách D18, svým výpadkem ve 3.etapě darovala soupeřkám k dobru skoro 12 minut! Přesto se nevzdala a dokázala vymazat neuvěřitelnou ztrátu! Jen ona ví, že se po jarním zranění dala již zdravotně do pořádku a dokázala všem, že je opět zde a na podzim s ní soupeřky musí opět počítat! Opravdu famózním výkonem v poslední etapě si vybojovala celkové prvenství na těchto prestižních závodech, gratulujeme oběma našim vítězům!!!

V kategorii D21A se neztratila Lenka Hrobařová, která ve všech etapách bojovala o nejvyšší umístění. Nakonec z toho bylo pěkné 3.místo. Honza Exner v H18 opět dokázal, že jde správnou cestou, že mu to běhá, ale opět zůstal těsně pod stupni na bramborové příčce. Věřím, že na podzim již tu smůlu prorazí a sáhne si také na cenný kov.

Výsledky ostatních našich závodníků si prohlédněte na stránkách pořadatele. Poslední víkend v srpnu nás čekají ještě vícedenní závody v okolí Dvora Králové – Cena východních Čech, kam opět míří větší skupina našich závodníků! Přeji Vám pěkný zbytek prázdnin a letošního léta .

Poslední články

Pozvánka na členskou schůzi
Informace o vyúčtování dotace LK na činnost za rok 2023
Kufrování s Krakonošem aneb Jilemnice plná lampónů 2023 …
Oddílový přebor - výsledky
Oddílový přebor - pokyny
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Odjezd na VČO
Zobrazují se Vám špatně stránky?
Ohlédnutí za sezónou

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,678 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 13,113 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 12,851 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 12,443 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,341 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,596 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,500 čtenářů
 • klubová ZOO - 10,243 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,453 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,446 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00