Bohemia 2007

Autor : Evžen Malý v rubrice : Komentáře k závodům dne 26.08.2007 v 7.55   2,288 čtenářů 

P1260160Ve středu 15.8. odstartoval oddíl OK Jiskra Nový Bor tradiční pětidenní. Veškeré závodní dění se odehrávalo na louce v malé vesničce Kokořínska – Osinalicích, veškeré kulturní a „další" dění bylo umístěno do města Mělníka, kde bylo každý den vyhlášení těch nejlepších a hlavně kempové městečko. Jak se od pořadatelů z Nového Boru očekává, vše bylo perfektně připraveno a také tak i fungovalo! Kdyby to hned první večer svojí neukázněností nenarušilo pár jedinců z našeho klubu a sousedního Vrchlabí. Ale i to k letním závodům patří! Někdo je absolvuje jako přípravu na podzimní sezónu, někdo je holt jen společensky prožije – opravdu vše záleží na přístupu každého jednotlivce! 

V závodním prostoru na nás čekalo pět náročných etap na velmi podrobných mapách. Vše se odehrávalo ve skalnatých partiích Supí hory a okolí. Opravdu krásné a výživné! Stavitelé všech etap si dali opravdu záležet! Mně osobně se závody opravdu moc líbily a také musím dodat, že jsem byl už i spokojen s účastí našeho klubu co se týká počtu přihlášených a hlavně CO SE TÝKÁ VÝSLEDKŮ!

Dvě celková první místa naši závodníci perně vybojovali v juniorech, kde Aleš Malý musel bojovat do posledních metrů páté etapy, aby udržel své pronásledovatele za svými zády a zaslouženě tak zvítězil!

Zato Lenka Mechlová v dorostenkách D18, svým výpadkem ve 3.etapě darovala soupeřkám k dobru skoro 12 minut! Přesto se nevzdala a dokázala vymazat neuvěřitelnou ztrátu! Jen ona ví, že se po jarním zranění dala již zdravotně do pořádku a dokázala všem, že je opět zde a na podzim s ní soupeřky musí opět počítat! Opravdu famózním výkonem v poslední etapě si vybojovala celkové prvenství na těchto prestižních závodech, gratulujeme oběma našim vítězům!!!

V kategorii D21A se neztratila Lenka Hrobařová, která ve všech etapách bojovala o nejvyšší umístění. Nakonec z toho bylo pěkné 3.místo. Honza Exner v H18 opět dokázal, že jde správnou cestou, že mu to běhá, ale opět zůstal těsně pod stupni na bramborové příčce. Věřím, že na podzim již tu smůlu prorazí a sáhne si také na cenný kov.

Výsledky ostatních našich závodníků si prohlédněte na stránkách pořadatele. Poslední víkend v srpnu nás čekají ještě vícedenní závody v okolí Dvora Králové – Cena východních Čech, kam opět míří větší skupina našich závodníků! Přeji Vám pěkný zbytek prázdnin a letošního léta .

Poslední články

Úterní trénink
Odjezd na VČO
Odjezd na PLŽ
Odjezd na ŽB
Odjezd na PLŽ
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Výsledky okruhů 31.5. Mezi silnicemi
Úterní mapový trénink žactva
Odjezd na VČO

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 12,993 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,657 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,025 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,380 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,146 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,089 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,703 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,138 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,106 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 8,564 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00