Ještě jednou Bohemia 2007

Autor : Jan Exner v rubrice : Komentáře k závodům dne 26.08.2007 v 23.59   2,207 čtenářů 

img00037Letošní 5-ti etapové mezinárodní závody Bohemia 2007 byly pořadateli z OK Jiskra Nový Bor umístěny v termínu 15.-19. srpna do terénů loňského mistrovského závodu na klasické trati, kde mnozí z našich běžců dosáhli velkých úspěchů (Lenka Mechlová – zlato D16, Aleš Malý – stříbro H20, Ivana Prchalová – bronz D20), tudíž jsme mohli i letos očekávat skvělé výkony.
Centrem závodů se stalo město Mělník, v němž se každý večer na náměstí odehrávalo vyhlášení etapových vítězů i mnoho kulturních doprovodných akcí, které závodníkům vyplnily volné chvíle před následujícími etapami. Samotné shromaždiště bylo umístěno nedaleko vesničky Osinalice a samotné závody měly opravdu říz. Nechyběly radiokontroly ani komentář obou spíkrů, tudíž jsme si mohli opravdu vychutnat nejen přímé zážitky z lesa, ale i snažení ostatních.

Terény asi není nutno příliš připomínat, jednoduše Kokořínsko tak, jak ho známe – mnoho kopců, obrovské převýšení, skály, skalní průchody, kameny, prostě terén jak má být pro skvělý orientační zážitek.

A jak se nám dařilo? Největších úspěchů dosáhli v kategorii D18A Lenka Mechlová, která si díky svým třem etapovým triumfům a skvělému výkonu v závěrečné hendikepové etapě vybojovala celkové vítězství před Lenkou Poklopovou a Eliškou Kuncovou společně s Alešem Malým, který už od druhé etapy nedal nikomu možnost k pochybám a skvělým výkonem si doběhl pro vítězství v kategorii H20A před Pavlem Hradcem a Poklopem. Aleš svoje zlato ozdobil i dvěma etapovými triumfy. V druhé nejprestižnější ženské kategorii obsadila skvělé 2. místo Lenka Hrobařová. V kategorii H18A nedokázal Honza Exner udržet bronzovou pozici před poslední etapou a nakonec bral bramborovou medaili za 4. místo, když podlehl trojici Lauri, Klapal, Malý. Pěkné 7. místo obsadila Terka Doškářová v D16A. Ostatní výsledky zasahovali povětšinou střed startovního pole, ale myslím, že za výsledky se nemusíme stydět. V elitních kategoriích jsme zastoupení neměli, zvítězili Jan Mrázek za Sparty Praha a Jana Panchártková z OK 99 Hradec Králové.

Letošní Bohemie přinesla opravdu mnoho krásných zážitků jak ze sportovního tak kulturního světa a nejen proto si myslím, že už se jen můžeme těšit na příští rok, kdy pětidenní závody pořádá SC Jičín na Svaté Kateřině, či POBO Opava na Vidnavě, další ročník Bohemie se uskuteční za 2 roky v Lužických Horách a myslím si, že pořadatelé z Boru znovu připraví skvělé závody.

Blíží se podzimní část sezony, která skýtá mnoho mistrovských závodů a tak Vám přeji hodně štěstí a úspěchů, ať se tu můžeme zase pochlubit s našimi úspěchy.. Ahoj Exik

Poslední články

Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na Jarní skály
Objednání triček, dresů a tílek
Pořádání závodu pro Skitour 9. - 11. 3. v Harrachově
Pozvánka na členskou schůzi
blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,271 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,804 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,143 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,830 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,290 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,259 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,974 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,964 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,271 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,253 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00