Slibný výsledek ve štafetě

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 10.09.2007 v 6.47   1,556 čtenářů 

ltu d18Stejně jako v sobotu, tak i v neděli jsme zamířili do Dubového Dvora u Trutnova na poslení kvalifikační závod Českého poháru štafet. Stejný terén jako v sobotu, stejné kopce i rychlý, orientačně však jednoduchý les. Naše štafety – především ty dorostenecké měly jasný úkol – dokázat si, že před blížícím se mistrovství republiky mají na medailový výsledek. Už od začátku bylo jasné, že v klíč k úspěchu začíná hned na prvních úsecích – tady se příliš kalkulovat nedá a běžci na prvních úsecích musejí prostě přijít v kontaktu s čelem závodu. 

To se konečně skvěle povedlo Terce Doškářové v D18, která doběhla na prvním úseku na 2.místě s minimálním odstupem (7 vteřin) na štafetu OK99 Hradec Králové. Na druhém úseku Lenka Mechlová ukázala svou sílu a i v únavě z tréninkové zátěže dokázala přivést štafetu na vedoucí pozici s takřka 3 minutovým náskokem před štafetou Lokomotivy Trutnov a OK99 Hradec Králové. Finišmanka Andrea Freyová však fyzicky nestačila na Terku Petrželovou z Lokomotivy Trutnov, která dokázala nejen zlikvidovat náš náskok, ale ještě jej o 45 vteřin zvýšit. Škoda. V podstatě vyhraný závod rozhodly jen fyzické dispozice. Přesto to byl skvělý výsledek – letos nejlepší. 2.místo pro štafetu ve složení Tereza Doškářová – Lenka Mechlová – Andrea Freyová. Gratulujeme !

Štafeta dorostenců H18 skončila s myšlenkou na výborný výsledek už na prvním úseku. Tomáš Klouček se opět nedokázal dostatečně zkoncentrovat a přiběhl až na 15.místě s hrozivou ztrátou 8 minut (už na startu bylo vidět koncentraci závodníků – zatímco většina všech se soustředila jen na svou mapu, Tomáš kouká kolem a v dobrém rozmaru s úsměvem na rtech komunikuje s okolím ??). Tady je skutečně slabé místo, ale lepšího běžce bohužel nemáme – Havlíček a Janata jsou ještě horší, Vik, Kobrle, Černý a Charvát se na závody ani nehlásí. Chybí vnitřní konkurence. Na druhém úseku se Jan Exner dostal průměrným výkonem na 8.místo a Pavel Procházka si ještě o jednu pozici polepšil. Byla z toho 7.pozice – letos nejlepší umístění dorostenců a tak můžeme čekat na mistrovství na zázrak. Ale zázraky se dějí a určitě s tím ještě něco provedeme.

Štafety mužů a žen v podstatě bojovaly o postup na mistrovství České republiky. V mužské kategorii přiběhl Aleš Malý se 4 minutovou ztrátou na 16.pozici, Jan Kolín měl slabší den – 9.minut ztráty na úseku a celkové 24.místo, Jan Perůtka i přes nachlazení běžel velmi dobře – 11.místo na úseku, 4 minutová ztráta a celkově 17.místo. Ve schopnostech našich běžců je být okolo 10.místa, ale musí podat všichni velmi dobré výkony. Muži postoupili na MČR.

V sestavě žen jsme na poslední chvíli improvizovali a v sestavě dostala místo Věra Malá, která se vrací po narození dcery do závodění. Na prvním úseku zdravotně indisponovaná Lenka Hrobařová přivedla štafetu na 18.místě se 6 minutovou ztrátou, Martina Kynčlová běžela špatně – 11.minut ztráty a posun o 1 místo dozadu. Věra Malá si už běžela svůj závod dle svých možností a celkové 23.místo ve finálovém hodnocení Českého poháru štafet to znamená postup na MČR.

Výsledky závodů jsou na stránkách pořadatele.

Poslední články

Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na Jarní skály
Objednání triček, dresů a tílek
Pořádání závodu pro Skitour 9. - 11. 3. v Harrachově
Pozvánka na členskou schůzi
blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,271 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,804 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,143 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,828 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,290 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,257 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,974 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,958 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,271 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,252 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00