žB Dražejov - Z Deníku Výletníka

Autor : dave v rubrice : Komentáře k závodům dne 23.09.2007 v 11.52   2,468 čtenářů 

Přestože většina o-populace žije probíhajícím MČR, mám tu pár poznámek Z Deníku Výletníka z doby nedávné a to z béčkového žebříčku v Dražejově.

Dva závody žebříčku B – Čechy v Dražejově u Dubé proběhly 15–16.9.2007 pod pořadatelskou taktovkou Kotlářky Praha. Terén sliboval, alespoň mě, mnohem delší chvilky strávené na postupech než někde na Biřičce u Hradce. A proto jsem tam jel. Počasí parádní, slunce, trocha toho větříčku – už je přeci jen podzim, příhodný čas na výlet. A z pozice výletníka také popíšu, co jsem zažil, viděl. Co mě překvapilo a co nikoliv. A 6e to výlet byl parádní.

Sobota – krátká trať , na start je to dva kiláčky necelé, trochu do kopce. Tak akorát na rozehřátí. Chápu se mapy, kontroluji kategorii (už jsem zkušený) a v poklidu razím první kontrolu. Rychlost není můj cíl, a tak nepřebíhám jako mnoho jiných, kteří se včas nesrovnali s mapou a u několika kategorií (i moji) asi trochu i vlivem slabého a tmavého zákresu tratě nestihli ani najít trojúhelníček startu. Trať tak nějak probíhala, nahoru, dolu, nahoru. Vždy mě potěší, když nakonec nacházím kontroly svým soupeřům, kteří mě předběhli támhle v kopci. Párkrát se to podařilo. Bohužel, kopec před diváckou mi trochu zatemnil mysl a možná i temný tisk hrál roli v tom, že jsem před diváckou jednu kontrolu vynechal, byť jsem k ní směřoval, ale nakonec jsem si to nějak rozmyslel. Asi. Celkově to ale byl závod z těch hezčích, alespoň dle mého mdlého rozumu.

Neděle – klasika. Za takřka identických podmínek probíhala nedělní klasika. Na start to sice bylo dál, necelé tři kiláčky (to už je skoro jako na mtbo), ale dalo se to zvlhnout. Teda já to zvládl, tak určitě i ostatní. Cestou jsme již potkávali dříve startující a tak jsme si mohli dělat představu, kudy že nás to dneska protáhnout. Trochu bych měl zpětně výhradu ke startu, určitě by šel umístit lépe než na 400 metrů dlouhou a 3 metry širokou cestu v hustníku s 250 metrovým odběhen do rokle k mapám. No, ale On the Map again, a tak jsem si to začal pomalu užívat. Pravda, občas jsem i popoběhl a trochu zrychlil. O mé zrychlení se zřejmě pokusilo i jedno speciální komando. V půli trati na postupu jsem potkal díru v zemi s frekventovaným provozem a byť jsem ji obskočil jako baletka, pět jemných upozornění jsem zaznamenal. Mám několik teorií, proč se tak stalo:

a) fanklub lesních včel (o kterém jsem neměl potuchy) nasadil vlastní životy k mému zrychlení, což se dočasně podařilo b) včelky si mě podle funění, dupaní a celkové tělesné konstrukce spletli s medvědem (jen se divím, že je neodradil dres. Medvěd v dresu ? ) c) OK Lesní Včely pořádal přebor úlu a mě si spletli s krabičkou a pět z nich do mě strčilo své SI-čipy

Popravdě, na pravdivost jednotlivých variant jsem se ptát nešel a ani v budoucnu se nehodlám tím směrem vydávat. No, po krátkém ohledání jsem v závodě pokračoval. Chvilku jsem se pozoroval, ale nakonec se ukázalo, že dušnost, kterou trpím hlavně v kopcích nemají na svědomí včelky, ale moje celková tělesná indispozice. Do cíle jsem dorazil tentokrát se všemi terčíky (jak říkávala kdysy Vlasta, když jsem byl mladý a krásný) a v limitu.(těsně). Béčkový o-výkend byl rozhodně naplněn

Výsledky nebyly nijak oslnivé (pro ty, co je očekávají), ale každý tam musel něco nechat. V sobotu si dobře vedla Martinka v D21E na 6.místě, Vlasta v D50B na 4. místě a šampiónek Michal (zatím ještě v dresu PHK :-) ) v H21E na 2.místě. V neděli na klasice se do deseti vešli tito : Martinka v D21E (9), Marek Tůma v H20B (7) a Michal Klapka z Čejíčkoviček-Brod v H20B (10), Pepa Erlebach v H55B (7)

Obecně pro hodnotitelskou komisi : Shromaždiště v daném počasí naprosto dostatečné, fronta u stánku se nechala ustát, i posezení bylo, v sobotu problémy s vyčítáním a výsledky komentované z rozhlasu větou „ ..zdá se, že dnes zažívá náš oddíl (dkp) derniéru při pořádání závodu s programem Oorg..“, mapy zabaleny, nedělní start dál než obvykle a nezvykle, ToiToi land využíván do posledního sedátka, Občerstvení cestou na start i na trati i v cíli

Mapy: sobota krátká H21E sobota krátká D21E neděle klasika H21E neděle klasika D21E

Poslední články

blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného
Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,203 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,767 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,129 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,749 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,263 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,217 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,940 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,588 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,242 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,217 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00