Trénink 2008

Autor : Martin Král v rubrice : Tréninkové informace dne 24.10.2007 v 7.24   2,288 čtenářů 

imgUběhne ještě pár dní a začne příprava na rok 2008. Tréninkové plány závodníků OK Jilemnice, kteří studují na sportovním gymnáziu jsou připraveny a nic nebrání tomu, aby nový tréninkový rok mohl začít. Tréninkové plány tentokrát nebudou zveřejňovány, protože systém tréninku pro následující rok je na české poměry naprosto radikální a jeho špatná interpretace nebo nepochopení může vést k velkému omylu. V jeho aplikaci je třeba osobního kontaktu a pravidelné informace z probíhajícího tréninku. Ti, kteří podle těchto plánů budou trénovat, dostanou svůj plán do deníku jako elektronický soubor, nebo jeho psanou variantu osobně či do mailu. Na stránkách budou zveřejňovány jen začátky akcí, místo a obecná náplň tohoto tréninku. Důvody jsou vcelku jasné. Celý svět se zrychluje, pochopila to i česká reprezentace na všech úrovních a my nemůžeme pochopitelně stát stranou. Alibismus orientačních běžců, že nejlepší trénink je závod už dávno neobstojí a nakonec ani nikoho nezajímá. Výmluvy o tom, že orientační běh je především o radosti, dráha a trénink je nudný, kvůli tomu se to nedělá atd. jsou opravdu jen oddalováním poznání tvrdé reality. Skutečnost je v tom, že trénink bolí a souboj se stopkami je všeobecně neoblíbený.

Tréninky jsou zajištěny v časech , které odpovídají náplni vetšiny závodníků. Většiny říkám proto, že tato většina startuje na závodech MČR. Ostatní často hledají důvody, proč na těchto závodech nestartují. Existuje však i možnost řešit trénink společně, na úrovni a s patřičným efektem. Předpokládá to však komunikaci a prostě jen „chtít“.

Pro ty, co se nemohou zúčastnit tréninků SG existuje možnost individuálního řešení tréninku s hledáním možností společných akcí. Určitě lze najít společné časové dispozice o víkendu, popřípadě v tělocvičně (sokolovna už začala před 2 týdny). Co pro to lze udělat. Jednoduše mě kontaktovat, buď osobně nebo mailem (je uveden u každého mého článku) a určitě nalezneme společnou cestu. Předpokládám však osobní zájem, zaujetí a vůli něco dokázat.

Tato nabídka platí pro všechny zájemce, ale je třeba se teď rozhodnout. Tréninkový rok začíná už v pondělí 29.10.2007 .

Poslední články

Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na Jarní skály
Objednání triček, dresů a tílek
Pořádání závodu pro Skitour 9. - 11. 3. v Harrachově
Pozvánka na členskou schůzi
blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,271 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,804 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,143 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,830 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,290 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,259 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,974 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,964 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,271 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,253 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00