Neúspěšné štafety

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 27.05.2008 v 8.14   7,165 čtenářů 
stafle 01

Minulý víkend byl ve znamení Českého poháru štafet pod pořadatelskou taktovkou Lokomotivy Pardubice (sobota) a SK Chrast (neděle).

Sobotní závod uspořádaly Pardubice v prostoru Mistrovství ČR štafet a družstev z roku 1999 nedaleko Slatiňan. Jednoduchý les s výběhy z údolí, místy kameny a srázky, občas mladá vegetace a velké množství cest. Lidově řečeno – běžák. 

Naše štafety dospělých i dorostu bojovaly o body do Českého poháru štafet. Po úspěšném vystoupení štafet dospělých na oblastním přeboru tady bylo opravdové srovnání výkonnosti. A to nedopadlo vůbec dobře. V dorostu, kde si přece jen děláme určité naděje na dobrý výsledek na MČR, chyběli Pavel – mononukleoza a Ondra – problémy s kolenem, kteří předvedli svou sílu už na Bousově. Aleš Kobrle – první kontakt s mapou po více než půl roce – 26.na úseku, Tomáš Klouček – nepochopitelné vyběhnutí z mapy – 15.místo na úseku i Jan Exner – vynechání kontroly na postupu – 25.místo na úseku, předvedli podprůměrné výkony a konečné 25.místo nelze nazvat jinak než fiaskem.

Dorostenky měly problém s Lenčiným zraněním, Lenka dle instrukcí pouze lehce vyklusávala – v pondělí se navíc ukázalo podezření na boreliozu a tak se přidala k dlouhé řadě našich marodů. Terka Doškářová rozběhla na 10.místě se čtyřminutovou ztrátou, Monika Šmidrkalová zaběhla standard – 3.místo na úseku a Lenka Mechlová lehce doklusala na 9.místě – 15.na úseku. V případě děvčat vzhledem k Lenčině stavu výsledek, který se čekal a nezklamal.

Muži mají dva standardní a jisté běžce – Aleše a Honzu. Je doplnil v sobotu Vašek, v neděli Martin. Aleš Malý se na prvním úseku zapoměl v lese – 39.místo, Václav Budín tam nechal ještě více – 46.místo a velmi dobrý výkon Jana Kolína  – 8.na úseku nestačil na lepší než 30. místo. Ženskou štafetu rozběhla v nějakém divném dresu Zuzana Jiřištová na 32.místě, Martina Kynčlová 18.místem na úseku posunula štafetu na 26.místo a Věra Malá  – 18.místo na úseku toto postavení potvrdila.

V neděli pořádal SK OOB Chrast štafety ve Smrčku  – mezi Slatiňany a Chrastí. Terén byl už místy zajímavější  – především v údolíčkách, místy v melioracích v hustníků, nepřehledné hustníčky, celkově velmi hezké a technicky náročné štafety.

Dorostenci měli už dopředu jiné sestavení úseků. Tomáš Klouček však lehkomyslně na prvním úseku narazil jinou kontrolu  – můžeš tisíckrát vysvětlovat, že při štafetách se důsledně kontrolují kódy – disk a výkonnostní výbuch pokračuje. Jan Exner ukázal, že štafeta v optimálním složení  – Pavel-Honza-Ondra může mířit hodně vysoko – nejrychlejší čas na úseku. Aleš Kobrle si pro změnu narazil kontrolu, kterou měl narazit Tomáš. Houpací kůň by první a třetí úsek zvládl lépe. Hodně velké zklamání. Je nutno však pochválit Honzu za jeho výkon, ten byl špičkový. V dorostenkách Terka Doškářová  – 13. ani Monika Šmidrkalová  – 11. své úseky tentokrát nezvládly a tak paradoxně nejlépe dopadla „chodící“ Lenka Mechlová  – 9. – celkově opět 9.místo. Tentokrát ale holky na prvních dvou úsekách příliš neoslnily, spíše naopak.

Muže tentokrát dobře rozběhl Aleš Malý  – 10., Martin Černý však štafetu dostal zpět do nelichotivých pozic  – 43.na úseku a ani Honza Kolín tentokrát neměl svůj den a 16.místem na úsek doběhl pro celkové 20.místo. Ženy rozběhly nepatrně lépe než v sobotu – Zuzana Jiřištová  – 26.místo, výborně běžela Martina Kynčlová  – 10. a posunula štafetu na 11.příčku. Věra Malá tentokrát neudržela slibnou pozici a svým 25.místem na úseku doběhla na 15.místě.

Celkově štafety nedopadly vůbec dobře. Dorostenci s výjimkou Honzy v neděli běželi tužku, dorostenky zejména v neděli točily volantem více než bylo třeba. Muži hledají 3.a 4.běžce a ženy v současné formě také musejí přidat. Do podzimu je daleko, ale už teď je třeba si v hlavě srovnat to, o čem je orieňták. Bohužel v některých případech ani dosavadních 20 mapových tréninků  – od 20.března nestačí.

Sobotní výsledky najdete na stránkách LPU, nedělní pak na stránkách CHT. Průběžné pořadí Českého poháru štafet a České ligy klubů jsou také k dispozici.

Poslední články

Velikonoční soustředění 2019
Členská schůze OK Jilemnice 2019
Oddílové sukně a trička
Kufrování 2018
Úspěch reprezentačního výběru východočeské oblasti
Ženy OK zvou: na tradiční silvestrovský pochod
Soustředění “za odměnu”
Schůzka rodičů nejmladších žáků
Klubový přebor 2018
Zakončení sezóny dorostu a juniorů v Rokytnici nad Jizerou

Nejčtenější články

 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 11,127 čtenářů
 • Informace o klubu - 9,816 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 9,773 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 9,370 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 9,321 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 8,603 čtenářů
 • klubová ZOO - 8,150 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 8,053 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 7,989 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 7,605 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00