Na bednu pouze iniciály J.E.

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 09.06.2008 v 7.54   7,451 čtenářů 

exi 01Pokud jilemnický závodník o tomto víkendu neměl iniciály J.E., neměl tu čest vystoupit na stupně vítězů. Jen držitelé těchto písmen jakoby k tomu byli vyvoleni – Jan Exner v sobotu a Josef Erlebach v neděli.

Velmi těžké víkendové závody uspořádal u Cvikova OK Nový Bor v typickém terénu Lužických hor. Výborně uspořádané závody dokonale prověřily orientační i fyzické předpoklady závodníků a společně s počasím to byly jedny z nejnáročnějších závodů v poslední době.

Sobotní krátká trať byla v řadě kategorií zbytečně dlouhá, což trochu pokazilo dojem z jinak perfekně připravených závodů. Přece jen je middle trochu jiným druhem závodu. Společně s požadavkem shodných tratí pro kategorie 18 a 20 pak například vítězka závodu D18 běžela o více než 18 minut delší závod, než doporučují prováděcí pokyny. 

Výborně zaběhl Jan Exner, který se letošní jaro připravuje na krátké závody, přece jen absence tréninku ze zdravotních důvodů v zimním období je znát. Jeho sobotní výkon potvrdil jeho současnou solidní formu a tak 2.místo v H18A je výborným výsledkem.

Lenka Mechlová měla hodně smolné poslední 3 týdny, po lehčím zranění v Jihlavě se objevily typické příznaky boreliozy a tak tento víkend začínala znovu. 8.místo v D18A je za daných okolností spíše překvapením, ale Lenka to prostě ve skalách umí. Martina Kynčlová zabodovala v kategorii D21A svým 8.místem a rovněž jí technické závody sedí. Do první destítky se dostal ještě Josef Erlebach – 9.místo v H55.

josefNedělní klasika po sobotní krátké trati vzbuzovala respekt, ale stavitel tratí Petr Karvánek tentokrát vytěžil z náročného terénu maximum a tak jsme byli svědky opravdu skvělých závodů. Klasika se vším všudy, jak má být. Volby postupů, dlouhé úseky, technické pasáže, fyzicky náročné tratě.

Nejlépe zaběh Josef Erlebach v H55, který dokázal svým výkonem vybojovat 2.místo. Lenka Mechlová potvrdila, že skály jsou její doménou a 6.místo v D18A je více než dobrým výsledkem.

Byť se nedostal do první desítky, velkou pochvalu zaslouží Aleš Malý svým 12.místem v mužské elitě. Rozhodně to je však do budoucna velmi slibný výkon. V takto těžkém závodu dvojnásob.

Co k víkendu dodat ? Krásné, i když těžké závody byly poslední prověrkou před MČR na krátké trati a ve sprintu. Z výkonů budeme určitě hledat poučení a posledních 14 dnů využijeme k doladění na vrchol letošního jara.

Celkové výsledky včetně mezičasů z obou závodů jsou na stránkách pořadatele, přehled výsledků jilemnických závodníků – sobota a neděle.

Poslední články

Mapařský workshop
Nový O-přírůstek
Čelovky na nočák či jiné aktivity
LOB - M–ČR ve sprintu, M–ČR krátká trať, ČP klasická trať - Silberhűtte
Pozor změna!!!
Odjezd na sobotní LOB
Velikonoční soustředění JIL 2018
Kufrování s Krakonošem 2017
Páteční OB sprint ve Vrchlabí
PF 2018

Nejčtenější články

 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 10,559 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 8,804 čtenářů
 • Informace o klubu - 8,337 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 8,084 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 7,950 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 7,572 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 7,451 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 7,307 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 7,190 čtenářů
 • klubová ZOO - 6,920 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00