Na bednu pouze iniciály J.E.

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 09.06.2008 v 7.54   8,331 čtenářů 

exi 01Pokud jilemnický závodník o tomto víkendu neměl iniciály J.E., neměl tu čest vystoupit na stupně vítězů. Jen držitelé těchto písmen jakoby k tomu byli vyvoleni – Jan Exner v sobotu a Josef Erlebach v neděli.

Velmi těžké víkendové závody uspořádal u Cvikova OK Nový Bor v typickém terénu Lužických hor. Výborně uspořádané závody dokonale prověřily orientační i fyzické předpoklady závodníků a společně s počasím to byly jedny z nejnáročnějších závodů v poslední době.

Sobotní krátká trať byla v řadě kategorií zbytečně dlouhá, což trochu pokazilo dojem z jinak perfekně připravených závodů. Přece jen je middle trochu jiným druhem závodu. Společně s požadavkem shodných tratí pro kategorie 18 a 20 pak například vítězka závodu D18 běžela o více než 18 minut delší závod, než doporučují prováděcí pokyny. 

Výborně zaběhl Jan Exner, který se letošní jaro připravuje na krátké závody, přece jen absence tréninku ze zdravotních důvodů v zimním období je znát. Jeho sobotní výkon potvrdil jeho současnou solidní formu a tak 2.místo v H18A je výborným výsledkem.

Lenka Mechlová měla hodně smolné poslední 3 týdny, po lehčím zranění v Jihlavě se objevily typické příznaky boreliozy a tak tento víkend začínala znovu. 8.místo v D18A je za daných okolností spíše překvapením, ale Lenka to prostě ve skalách umí. Martina Kynčlová zabodovala v kategorii D21A svým 8.místem a rovněž jí technické závody sedí. Do první destítky se dostal ještě Josef Erlebach – 9.místo v H55.

josefNedělní klasika po sobotní krátké trati vzbuzovala respekt, ale stavitel tratí Petr Karvánek tentokrát vytěžil z náročného terénu maximum a tak jsme byli svědky opravdu skvělých závodů. Klasika se vším všudy, jak má být. Volby postupů, dlouhé úseky, technické pasáže, fyzicky náročné tratě.

Nejlépe zaběh Josef Erlebach v H55, který dokázal svým výkonem vybojovat 2.místo. Lenka Mechlová potvrdila, že skály jsou její doménou a 6.místo v D18A je více než dobrým výsledkem.

Byť se nedostal do první desítky, velkou pochvalu zaslouží Aleš Malý svým 12.místem v mužské elitě. Rozhodně to je však do budoucna velmi slibný výkon. V takto těžkém závodu dvojnásob.

Co k víkendu dodat ? Krásné, i když těžké závody byly poslední prověrkou před MČR na krátké trati a ve sprintu. Z výkonů budeme určitě hledat poučení a posledních 14 dnů využijeme k doladění na vrchol letošního jara.

Celkové výsledky včetně mezičasů z obou závodů jsou na stránkách pořadatele, přehled výsledků jilemnických závodníků – sobota a neděle.

Poslední články

Máme Kuře, Veverku i Lva !!
Klubový přebor 2019
Velký úspěch žáků OK Jilemnice
Úterní trénink žactva 5.11.
Odjezd na VČO
Promítání soustředění Slovinsko 2019
Odjezd na 18.kolo VČO
Nominační kritéria na ZODM 2020
ÚSPĚCH JILEMNICKÝCH ORIENŤÁKŮ
Výsledky běžeckých testů - podzim 2019

Nejčtenější články

 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 11,490 čtenářů
 • Informace o klubu - 11,472 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 10,351 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 10,246 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 9,963 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 9,294 čtenářů
 • klubová ZOO - 8,636 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 8,471 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 8,331 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 7,851 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00