Stříbrná medaile štafety dorostenek

Autor : Martin Král v rubrice : Fotografie pro tento den, Komentáře k závodům dne 29.09.2008 v 7.34   2,831 čtenářů
stafety08

Mistrovský závod štafet uspořádal prostějovský klub v Malém Hradisku a byl to opravdu vydařený šampionát. Pro naše barvy vyběhla štafeta dorostenek svělou stříbrnou medaili. Sestava Anna Veselá, Tereza Doškářová a Lenka Mechlová vystoupala za vítěznou pardubickou štafetou a před štafetou Rychnova.

Na prvním úseku Anna Veselá dokázal do puntíku splnila taktické pokyny a její ztráta na první štafetu byla sice přes 6 minut, ale bylo to v kontaktu na hlavní pole na 16.pozici.

Tereza Doškářová se ukázala ve výborném světle a skvělým výkonem (2.nejlepší čas na úseku) dostala jilemnickou štafetu na 7.místo a snížila ztrátu na 5 minut za vedoucí Chrastavou.

Vedoucí štafeta neudržela svoje postavení a klesla až na 10.místo, stejně tak na 2.místě běžící olomoucká štafeta nezvládla tlak a byla dokonce diskvalifikována. V čele se tak vykrystalizovala trojice štafet, Pardubice, Rychnov a Jilemnice. Lenka Mechlová dokázala dostat štafetu dokonce do vedení, ale její drobná chybka na 12.kontrole katapultovala do čela štafetu Pardubic, o další pozice pak bojovala Jilemnice a Rychnov. V závěrečné části nedala už skvělě běžící Lenka Věře Müllerové šanci a byla z toho stříbrná medaile z 25 štafet!!! Gratulujeme !!!

Dorostenci (Ondřej Švirák, Pavel Procházka a Jan Exner) skončili na 9.místě po veliké chybě Pavla (startovalo 28 štafet), muži (Aleš Malý, Jan Kolín a Václav Budín) obsadili 32.místo (startovalo 48 štafet), ženy (Martina Kynčlová, Daniela Zlesáková a Věra Malá) skončily na 20.místě (starovalo 35 štafet).