Team Spirit 2008 - zlatý jilemnický sen je skutečností

Autor : Martin Král v rubrice : Fotografie pro tento den, Komentáře k závodům dne 29.09.2008 v 8.46   4,699 čtenářů 
druzstva08

Před 3–4 lety se začalo tvořit družstvo dorostu, které mělo gradovat právě letos, kdy většina družstva končí v dorosteneckém věku. To období bylo cestou hledání, dílčích úspěchů a neúspěchů, kdy někteří pracovali na svém výkonnostním růstu a jiní pod různými důvody skončili, odešli nebo prostě nevěřili.

Nakonec se vytvořila sestava družstva, které tvořili Pavel Procházka, Tereza Doškářová, Tomáš Klouček, Anna Veselá, Ondřej Švirák, Lenka Mechlová a Jan Exner. Do poslední chvíle byla v sestavě Monika Šmidrkalová, kterou nakonec vyřadilo zranění a nahradila ji Anna Veselá. I přes velké zdravotní problémy v letošním roce přišlo 28.září 2008 a všichni borci stáli na startu plni sil a odhodlání v konkurenci 19 sedmičlenných klubových šfafet.

1.úsek – Pavel Procházka

druzstva08 1Po nevydařených štafetách se oproti původním předpokladům na první úsek postavil právě Pavel, jehož úkol byl jasný – minimálně chybovat a udržet kontakt s čelem závodu. To se podařilo – 6.místo se ztrátou 2 minuty. Dobrý začátek závodu.

Pořadí po 1. úseku – 1.Zlín, 2.Pardubice, 3.Luhačovice, 4.Pardubice 2, 5.Rychnov, 6.Jilemnice, 7.Hradec Králové, 8.Brno

2.úsek – Tereza Doškářová

druzstva08 2Na druhém úseku se opět skvěle předvedla Tereza. Její kolektivní výkony byly opravdu velmi důležité a vždy útočila. Druhým nejlepším časem na úseku dostala družstvo na 3.pozici o 9 vteřin za Pardubice a minutu za vedoucí Hradec Králové. Dobrá práce !!!

Pořadí po 2. úseku – 1.Hradec Králové, 2.Pardubice, 3.Jilemnice, 4.Luhačovice, 5.Brno, 6.Zlín, 7.Třinec, 8.Rychnov

3.úsek – Tomáš Klouček

druzstva08 3Tomáš měl původně rozbíhat, ale jemu první úseky moc nejdou a tak se soustředil na 3.úsek. Tomáš měl za úkol ztratit co nejméně a uchovat tak naději na dobré umístění. Tomáš však všechny překvapil naprosto skvělým výkonem. Neztratil vůbec nic, naopak zaběhl na svém úseku úplně nejlépe ze všech a družstvo se posunulo na 2.místo, jen 2 vteřiny za Pardubice. Ohromná euforie a nadšení se tak dostala úplně do všech členů štafety a to už začalo bý jasné, že bojujeme o medaili.

Pořadí po 3. úseku – 1.Pardubice, 2.Jilemnice, 3.Luhačovice, 4.Zlín, 5.Brno, 6.Třinec, 7.Hradec Králové

4.úsek – Anna Veselá

druzstva08 4Na 4.úseku jsme měli opět jeden jediný úkol – ztratit co nejméně. Anna ale k tomuto úseku přistoupila po svém, hlídala si soupeřky a nechala je chybovat místo sebe. Naprosto neuvěřitelné se stalo skutkem. Anna dostala jilemnické družstvo do úplného čela závodu, na první místo. Tohle znamenalo neskutečně moc pro všechny. Skvěle a takticky zaběhnutý úsek !!!

Pořadí po 4. úseku – 1.Jilemnice, 2.Pardubice, 3.Luhačovice, 4.Hradec Králové, 5–6.Brno a Třinec

5.úsek – Ondřej Švirák

druzstva08 5Nejdelší úsek, puvodně ho měl běžet Honza, ale nakonec volba padla na Ondru. Tady to bylo hodně náročné a na Ondru se vytvořil ohromný tlak, vetšina družstev tady nasadila to nejlepší a tak se bojovalo o každou vteřinu. V průběhu úseku šly do čela Pardubice, které si vytvořily dvouminutový náskok, půl minuty před námi bylo Brno a pak doběhl Ondra na 4.místě společně s Luhačovicemi. Ondra na svém úseku udržel kontakt s medailovou pozicí a připravil tak podmínky pro Lenku.

Pořadí po 5. úseku – 1.Pardubice, 2.Brno, 3.Luhačovice, 4.Jilemnice, 5.Třinec, 6.Hradec Králové

6.úsek – Lenka Mechlová

druzstva08 6Lenka měla jediný úkol – útočit, útočit a zase útočit. Během svého úseku „zrušila“ Luhačovice i Brno a postupně se dostala na úroveň výborné Jany Knapové z Pardubic. Lenka však má na podzim famozní formu a prostě své soupeřce utekla. O 2 minuty !!! Další štafeta Třince ztrácela už 3 a půl minuty a Brno na 4.místě už 6 minut. Lenka zásadně rozhodla vývoj závodu a připravila pro Honzu výbornou pozici do posledního úseku. Lenka po třech letošních stříbrech si řekla o 4.medaili – zlatou.

Pořadí po 6. úseku – 1.Jilemnice, 2.Pardubice, 3.Třinec, 4.Brno, 5.Luhačovice

7.úsek – Jan Exner

druzstva08 7Drama, drama a zase drama až do úplného konce. Zprávy z rádia byly pozitivní, Honza je stále v čele. Ale v lese se už Radek Nožka z Pardubic dostal do čela. Každý by možná už polevil, nebo by ho zlomilo to, že byl o 2 minuty doběhnut. Ne tak Honza. Ten se dokázal zmobilizovat a znovu zaútočil. Na divácké kontrole je vidět pořadí – 1.Honza (Jilemnice), 2.Radek (Pardubice), rozdíl minimální, ale přece jen pár metrů tam je. V závěrečné pytlíku kontrol drama vrcholí – ticho před bouří. Kdo se objeví jako první na poslední kontrole ? Kdo pro sebe rozhodne dlouhý finiš ?

Jan Exner !!! Ruce všech letí nahoru. Radek Nožka !!! Ten odstup je minimální, ale je tam. Ve finiši už nemá sílu Honzu doběhnout. Euforie vrcholí. ZLATÁ medalie pro OK Jilemnice, stříbro po více než 4 hodinách závodu o 10 vteřin pro Pardubice a bronz o 7 minut pro Brno.

Pavel Procházka – Tereza Doškářová – Tomáš Klouček – Anna Veselá – Ondřej Švirák – Lenka Mechlová – Jan Exner – OK Jilemnice – mistři České republiky pro rok 2008. Zlatý sen už není snem ale skutečností. Sami závodníci dlouho nevěří, ale zlaté medaile na krku jsou toho důkazem. TEAM SPIRIT přinesl zlatou tečku letošního roku a jednoho krásného období. Díky za něj všem !!!

Dospělí (Aleš Malý, Martina Kynčlová, David Hlaváč, Daniela Zlesáková, Jan Kolín, Věra Malá a Václav Budín) obsadili 23.místo a nejstarší veteráni (Martin Král, Vlasta Zlesáková, Zdeněk Zlesák, Hana Jiřištová a Standa Kynčl) 10.místo.

Kompletní výsledky jsou zde.

Poslední články

Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na Jarní skály
Objednání triček, dresů a tílek
Pořádání závodu pro Skitour 9. - 11. 3. v Harrachově
Pozvánka na členskou schůzi
blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,272 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,805 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,144 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,831 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,290 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,260 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,975 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,965 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,272 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,254 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00