Stříbro pro Pavla Procházku

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 12.05.2009 v 13.47   2,149 čtenářů 

Mistrovství České republiky na dlouhé trati a v nočním OB, 4.a 2.místo pro Pavla Procházku, 7. a 5.místo pro Lenku Mechlovou. Obě mistrovství dodatečně popisuje Pavel takto : 

MČR Dlouhá trať:

První letošní velké závody měly centrum na na louce za městečkěm Svratka na Vysočině. Počasí vyšlo dobře a parametry slibovali opravdovu poctivou dlouhou, a tak se na občestvovačkách nesmělo nic podcenit a přepálit tempo ze začátku se taky nevyplácelo. Delší kategorie měly dva okruhy s výměnou mapy a s průběhem shromaždištěm a každá kategorie nějaký ten motýlek. Startovalo se hned na shromaždišti. Terén byl v západní části závodního prostoru zvlněný, s výživnými bažinami a dalo se tu běžet docela rychle. Ve východní části za řekou Svratkou, kam se dostaly pouze ty delší kategorie to bylo značně kopcovatější a kamenitější. Kdybych měl závod popsat z měho pohledu, tak tedy: První okruh jsem se snažil jít na pohodu. Během celé trati jsem jedl energetické tabletky a hroznové cukříky na občestvovačkách, které byly výborně zásobené, což js pro dlouhou trať nutnost. Už při průběhu shromaždiště jsem cítil, že kdyby závod skončil už teď, docela by to stačilo. Tak 3km před cílem už šlo opravdu do tuhého a bohužel jsem z hromadící se únavy a nepozornosti stihl udělat ještě jednu chybu jak hrom. Nakonec jsem byl příjemně překvapen pěknym 4. místem.

MČR v nočním:

Letošní druhé mistrovství se odehrálo v Mariánských Lázních s centrem v místní hokejové hale. Běželo se v obtížném terénu. Nechyběly pořádné kopce, bažiny a v příměstskýyh částech i hodně podrostu. Plus pro mistrovství bylo určitě to, že díky současně probíhajícímu soustředění dorostu a juniorů byly tyto kategorie slušně obsazené. Startovalo se na kraji Mariánek v podchodu. Ze začátku se hodně stoupalo, příměstský les vystřídal terén Slavkovského lesa. Já jsem začal spíše volněji, protože to byl můj první noční v letošním roce. Postupem jsem se pěkně rozběhl a terčíky naskakovaly jedna radost. Nějaké chyby určitě byly,ale po záludném doběhu, kde se musela ještě vybrat záludná zatáčka převládaly kladné pocity ze závodu. V hokejové hale začínala být už pěkná zima, a tak jsme se po vyhlášení vítězů cca v půl jedné rádi vydali domu.

Poslední články

LOB 18.-19.1.2020 zrušeny bez náhrady
Odložení LOBů z 11.-12.1. na 25.-26.1.
Kufrování s Krakonošem 2019
Máme Kuře, Veverku i Lva !!
Klubový přebor 2019
Velký úspěch žáků OK Jilemnice
Úterní trénink žactva 5.11.
Odjezd na VČO
Promítání soustředění Slovinsko 2019
Odjezd na 18.kolo VČO

Nejčtenější články

 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 11,563 čtenářů
 • Informace o klubu - 11,540 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 10,461 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 10,302 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 10,031 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 9,343 čtenářů
 • klubová ZOO - 8,700 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 8,518 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 8,374 čtenářů
 • Na atletice v Jihlavě a v Jablonci - 7,891 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00