Velikonoční soustředění Termit 2010

Autor : dave v rubrice : Všeobecné informace dne 09.04.2010 v 22.03   2,633 čtenářů 

termit2010
Od středy 31.března do neděle 4.dubna proběhlo společné soustředění dětí a mládeže JIL + VRL. Útočištěm se stala ubytovna a jidelna Termit asi stejnojmeného areálu TJ Doksy vedle Lesního hotelu. Malá rekapitulace den po dni následuje:

středa 31.3.
Odjíždíme z AN po půl páté. David veze Elišku, Káťu, Verču, Vojtu, Vojtu, Ondru a brněnského Honzu. Valušiakovic auto veze Marka a Marka. Nemocný Hynek musí zůstat doma. V Nové Pace vyzvedáme ještě u Kazboše tréninkové stojany a pelášíme na Doksy. Po příjezdu na Termit vedoucí výpravy zjišťuje, že večeře v plánu nebyla a tak pomáhá místní supermarket. Houstičky s máslem, šunčička, salámek a sejra. Sladká tečka na konec.
Informujeme o rozdělení do výkonostních a věkových skupin. Celkem tří. První jsou opravdu prcci, třetí už celkem zkušení závodníci. Druhá něco mezi. JIL je ve dvojce. Jdeme spát v příjemně vytopených až přetopených pokojích. 


čtvrtek 1.4.
Snídaně. Dva rohlíky, tři kolečka turisťáku, kolečko Junioru, sejra. Uvidíme, jak na to půjde. Dopoledne jdeme na trénink s dvojkou a trojkou. Program: Švýcarská hra. Kontroly je třeba hledat azimutem a odhadem vzdálenosti. Pro dohledávku pak poslouží malý výsek mapy okolo kontroly.
Pro jilemnické je to letošní první ostrý kontakt s mapou a jěště neúplnou.Ttrochu se bloudí, terén není optimální a tak málokdo (i z vrchlabských) nachází vše a dokončuje. Oběd: výborný gulášek. Odpolední trénink: vrstevnice. Co jsou vrstevnice všichni chápou, ale jejich čtení přímo v terénu a to v opravdu těžkém terénu, přeci jen dělá problémy (i některým dospělým). Za úspěch lze považovat, že se nikdo neztratil, alespoň ne na dlouho. Trénink je i trochu fyzický. Je slyšet svaly růst.
Po večerní poradě JIL-VRL se jilemničtí vyčleňuji k první skupině. Přeci jen speciální tréninky si budeme moci dovolit, až zvládneme hlavně o-základy. Večer příjíždí pomoc. Bára. K večeři jsou výborná, ale skutečně výýýborná restovaná játra s opečeným bramborem.
foto

pátek 2.4.
100402 Odp Termit okruhy A4 Snídaně standardní. Dopoledne jdeme zkusit novou disciplínu letošního PLŽe. Kros s čipy. Beží se 2× okruh cca 1300 metrů v terénu. Nejlepším a tedy nejrychlejším z JIL je překvapivě, ale zaslouženě Ondra Voleský. Dobře běžel i Marek Valušiak, Vojta Hajný. K dobrému výkonu se zmáčknul i Marek Mečíř.
Oběd. Kuřecí běhy a rýže. Odpolední program obsahoval jednoduché okruhy, pro vrchlabskou skupinu jednoduchou trať a na závěr skorelauf. Bohužel nic není tak jednoduché, jak se zdá, a tak místo skorelaufu došlo jen na sbírání kontrol. Okruhy na výbornou zvládli VojtaH a MarekM, kteří zvládli všechny. Večeře v česko-italském stylu: špagety. Večer ještě následoval noční OB sprint. Na start nastoupili všichni, cílem taky. To není špatný, když je venku tma. Doplnění jilemnického opatrovnického týmu o Járu a Šviháka.
foto

sobota 3.4.
Snídaně jako v pátek (jak jinak). Dopoledne běžíme s mapou a kontrolujeme si aktuální polohu. Zároveň zkoušíme delší postup azimutem z jednoho místa a rozptyl. Vracíme se opravdu dlouhým azimutem k obědu.
odpoledne bylo trochu tajemné. Podle mapy se jde a jde a jde až se najde velikonoční čokoládový poklad. Uprostřed lesa a náhodou, co by busolou dohodil a zbytek došel na Bezděz. I ti nejunavenejší na hrad skoro vyběhli. Nikoho nepřekvapí, že nahoře byl první VojtaK – malej Švihák, a taky OndraV. A my všichni ostatní. Stihli jsme část prohlídky, vylezli na vež a koupili suvenýry svým mamkám. Cestu zpátky nám už pomohl překonat přistavený HappyOBbus. Spalo se jako když vás do vody hodí.
foto dopoledne foto odpoledne

neděle 4.4.
100404 Dopo Termit Trat A4OK Už u standardní snídaně každý cítil napětí z odpoledních štafet. Dopoledne ale ještě proběhl regulérní závod jednotlivců. Bohužel, nepozornost opět vyřadila některé závodníky již krátce po startu. Nakonec se z celkového vítězství mohl radovat VojtaH před MarkemV,OndrouV a MarkemM. U ostatních nastala nějaká ta chybka typu špatně oražené kontroly. Celkem jich bylo devět. Skoro jako knedlíků ke svíčkové k obědu.
Na odpoledne již byly připraveny společné štafety. Celkem 11 týmů po pěti členech. Po celkem dramatickém průběhu jsme se nakonec umístili. Verča Gallová běžela ve vítězné štafetě, Bára ve stříbrné a MarekV v bronzové. Ostatní se více-méně umístili v první desítce.
Následovalo dozabalení a úprk domů, který ještě pozdrželo zastaveníčko v kiosku s rychlým občerstvením na hranolky, kolu a tak. Poněkud pozdější příjezd byl snad dostatečně vyvážen dalšími zážitky.
foto mini-závod foto štafety

Shrnutí
Strávili jsme pár dní mimo maminčinu sukni a myslím, že jsme si to všichni užili. Zároveň doufám, že jsme se i něco naučili. Jak si otočit mapu, aby byla po směru běhu. Jak vzít správně azimut. Kde je sever a kde jih. A jak se nevzdávat, protože chybu může udělat každý.

Poděkování realizačnímu týmu:
Rudovi, Evě a ostatním z Vrchlabí
Báře, Jáře a Švíhákovi z Jilemnice
Švihákovic a Valušiakovic dopravním prostředkům za odvoz

David, vedoucí výpravy, řidič a o-pečovatel na 1/4 úvazek

Poslední články

Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného
Oddílový přebor - informace
Odjezd na VČO
Oddílový přebor
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO
Úterní trénink žactva
Odjezd na VČO

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,156 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,736 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,105 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,646 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,233 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,177 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,884 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,213 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,184 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 8,993 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00