ŽA Brno a Český pohár štafet Brno

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 28.05.2007 v 7.30   3,130 čtenářů

P5270089O víkendu proběhly 3 velmi důležité závody celostátního významu – sprintový žebříčkový závod A v Brně Bystrci, další kolo Českého poháru štafet ve Zbraslavi u Brna a v neděli pak opět další štafetový závod.

V neděli se podařilo dorostenkám ve složení Monika Šmidrkalová, Lenka Mechlová a Andrea Freyová zaběhnout solidní výkony a obsadily tak 3.místo za štafetami Olomouce a Pardubic. </texy> (pokračování příspěvku…)

Chybí Vám na stránkách něco ?

Autor : Martin Král v rubrice : Všeobecné informace dne 24.05.2007 v 21.17   2,351 čtenářů

Málo článků, zajímavostí nebo aktualizace. Málo fotografií či další informace. Chybí Vám něco, co by jste si rádi přečetli nebo se dozvěděli?

Ano, vše může být. Staňte se spoluautory a tvůrci. Zájemci o tuto práci nechť se přihlásí do 30.května na adresu administrátora. Pro tyto zájemce proběhne školení v redakčním systému.

Víkendové žebříčky A,B jako noc a den

P1020817První „áčkové“ závody a pokračování žebříčku B bylo nasměrováno do dvou zcela rozdílných terénů.

Sobotní klasický závod v Luštěnicích v bývalém vojenském prostoru byl přesně takový, jaký se očekával. Relativně rychlý les, místy s podrostem a nepříjemnými klacky, ale nekomplikovaný a jednoduchý. Celý závod tak byl ve znamení rychlého běhu skoro absolutní rovině v přibližném směru. Pořadatel to ztížil nevědomky tím, že vynechal v mapě severojižní směrníky a tak přesný azimut ani nešel nastavit. Příště už je možné vynechat žlutou barvu, nebo třeba běžet na vrstevnicovce. Některé dohledávky byly v okopech od tanků, jiné v jámách, které i na desítkové mapě byly v dost miniaturní velikosti. Možná však už budu muset navšívit očního lékaře.

Pořadatel se snažil, závody jinak byly uspořádany na slušné úrovni, ale ta technická stránka to dost pokazila. Jeden R1 na 3 závody ve 14 dnech je opravdu málo.

Nedělní závod byl úplně o něčem jiném. Skvělý terén, výborná mapa, dobře postavené tratě. Orienťácká klasika se vším všudy. Těžká fyzicky, orientačně náročná s možností volby na dlouhých postupech. Jediné, co bylo nepříjemné, bylo takřka tropické vedro.

</texy> (pokračování příspěvku…)

Výsledky PL - závod 16.5.2007 Jilemnice

Závod proběhl za slunečného počasí v lese mezi martinickou a roztockou silnicí, za účasti závodníků z Nové Paky, Vrchlabí, Studence, Trutnova, Pěnčína a Jilemnice. Novinkou byl hromadný start s libovolným pořadím kontrol a určeným počtem kontrol.

Výsledky jsou v příloze.

Saxbo 2007

Autor : Jan Exner v rubrice : Všeobecné informace dne 14.05.2007 v 20.39   2,309 čtenářů

O víkendu 5.-6. května 2007 se pětičlenná skupina orientačních běžců OK Jilemnice zúčastnila prestižních Česko-saských dnů OB pod tradičním názvem SAXBO 2007, pořádaných v okolí Hrádku nad Nisou.
V sobotu byla pro závodníky připravena klasická trať s velkým převýšením, která nabídla ve všech kategoriích velmi zajímavé tratě s množstvím zásadních voleb i přesných, těžkých dohledávek. Běželo se na mapě Skalní pohádka 1:10000 a tratě, na ní postavené patřily rozhodně k těm náročnějším, které jsem v kariéře absolvoval. Nyní k výsledkům. Nejlepšího výsledku dosáhla naše nová běžkyně Terka Doškářová, když dokázala vybojovat ve slušné konkurenci výborné 2. místo, stejně skvělého výsledku dosáhla i Pavla Heřmánková v kratší dámské kategorii D21K, která obsadila rovněž 2. pozici. V pánské elitě běžel výborně Kauli, jen drobné chybky ho stály lepší umístění, ale i přes to obsadil H21L dobré 11. místo. Pavel Heřmánek běžel H21K a obsadil po pěkném výkonu 77. pozici. </texy> (pokračování příspěvku…)

Štafety + ŽA Brno

Za 14 dní se běží 2 závody Českého poháru štafet – nutné pro postup na MČR. Startují štafety H18 (Exner, Klouček, Procházka), D18 (Doškářová, Šmidrkalová, Mechlová, Freyová), H21 (Malý, Perůtka, Černý), D21 (Králová, 1 dorostenka – Mechlová, Freyová + někdo ????). Nutně potřebujeme start 1 ženy OK Jilemnice !!!

Do žebříčkového závodu ŽA se nebudou počítat, protože se nepřihlásili a přijdou tak o důležité body : H16 – Janata, Vik, H18 – Havlíček. Mališ nestartuje z důvodu přijímaček na VŠ.

Mistrovství Východočeské oblasti

Autor : Stanislav Kynčl v rubrice : Všeobecné informace dne 14.05.2007 v 6.48   2,974 čtenářů

mvco stafPočasí si se závodníky zahrálo. Z počátku svítilo slunce, pak se v polovině závodu prudce ochladilo a rozpršelo. Mnozí z dříve startujících závodníků si nevzali mapník a tak řada z nich závod nedokončila, protože mapa se jim rozpadla a v členitém náročném terénu pak nemohli pokračovat. Kategorie D45C byla zrušena, na což doplatily naše Vlasta Zlesáková a Hana Jiřištová. Důvodem byl nedostatek map této kategorie na startu a tak některé závodnice ani neodstartovaly. Terén byl pestrý, fyzicky i orientačně náročný. 2 roky stará mapa ale na mnohých místech neseděla a stavitel tratí se neuměl těmto místům vyhnout. Start a první část závodu probíhala v dosud nepoužité části mapy v těsné blízkosti polských hranic. Ale právě v této části trati se vyskytovaly dlouhé pasáže s optimálním postupem po cestě, které se k mistrovskému závodu příliš nehodí. Naším nejúspěšnějším závodníkem se stal Jan Kolín, který vyhrál hlavní kategorii mužů, a byl tak jediným zástupcem klubu na stupních vítězů. Pěkný výsledek podala i Lenka Hrobařová v mistrovské kategorii žen, a do desítky se vešel ještě Martin Šnorbert v H14C. Řada našich závodníků se ani nezúčastnila. Kdeže loňské sněhy jsou… Ještě máme šanci něco napravit v zítřejších štafetách. </texy> (pokračování příspěvku…)