Z Černé hory pro medaile na krátké trati

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 12.05.2017 v 12.09   1,834 čtenářů 

Netradičně v pondělí 8. května pořádal orientační oddíl z Dobrušky další závod Východočeského poháru a zároveň mistrovství oblasti na krátké trati. Závod proběhl v Krkonošském národním parku v terénu pod lanovkou a na sjezdovkách Černé hory s centrem u dolní stanice lanovky v Jánských Lázních.

Přes 1000 závodníků se rozdělilo do dvou startovních míst. Nejmladší a nejstarší startovali od parkoviště u Hoffmanových bud, ostatní vyjeli lanovkou na vrchol Černé hory a prakticky bez převýšení seběhli dolů do cíle. Počasí nám celkem přálo, trochu chladno, ale na závod v pohodě.

Našim borcům se celkem dařilo, jak mladší tak starší dosáhli dobrých výsledků. Tím se také naše žactvo v soutěži družstev posunulo na krásné 3. místo!

(pokračování příspěvku…)

V Ústí nad Orlicí o oblastní medaile ve sprintu

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 01.05.2017 v 12.06   1,275 čtenářů 

Ve stejný den jako 6. kolo se konalo 7. kolem Východočeského poháru Mistrovství oblasti ve sprintu. Oproti dopoledni se počasí vylepšilo místy slunečné a vlastní závod tak byl velmi příjemný. Vlastní sprint v Ústí nad Orlicí byl rychlý, v městské zástavbě s kombinací s parkovou částí a areálem nemocnice. Tak jak to u sprintu bývá, rozhodovala rychlost a drobné chyby.

(pokračování příspěvku…)

V Mistrovicích poprvé v kopcích

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 01.05.2017 v 12.02   1,313 čtenářů 

6. kolo Východočeského poháru se konalo v Mistrovicích. Závody pořádal Sokol Žamberk a terén byl letos poprvé výrazněji členitý. Některé kategorie přebíhaly údolí a tak se konečně běželo také nahoru. Krátká trať byla postavena zajímavě a vzhledem k terénu se také dělaly chyby. Závod se konal za velmi nepříznivého počasí v zimě, větru a dešti. Prostě aprílové počasí.

(pokračování příspěvku…)

Srážka se srncem u Kopidlna

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 25.04.2017 v 11.58   994 čtenářů 

5. kolo Východočeského poháru se konalo v rychlém a rovinatém terénu u Kamenského Dvora nedaleko Kopidlna. Pořadatelé ze Studence vybrali terén, který nenabízel příliš stavitelských možností a samotná stavba klasických tratí byla jednodušší a kontroly zdaleka viditelné. Ale společně s příjemným počasím a dostatečným zázemím to byl příjemný závod.

(pokračování příspěvku…)

Jilemnice v Kostelci nad Orlicí zazářila

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 05.04.2017 v 6.46   1,524 čtenářů 

Po rychnovských závodech se závodníci přesunuli do Kostelce nad Orlicí. Tady pořadatelé z OOB Baník Vamberk a DDM Kostelec nad Orlicí připravili městský závod ve sprintu. Tedy závod velmi rychlý, v městské zástavbě a především takřka za letního počasí. (pokračování příspěvku…)

Ve Slatině nad Zdobnicí opět na stupních

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 05.04.2017 v 6.25   1,145 čtenářů 

3. kolo Východočeského poháru zavedlo závodníky do oblasti pod Orlickými horami. Ve Slatině nad Zdobnicí připravili pořadatelé ze Spartaku Rychnov nad Kněžnou krátkou trať.

Tedy trať s rychlými úseky střídající se s těžšími kontrolami. A to se jim i díky místy porostově ne vždy úplně přesné mapě povedlo. Všechno sedělo, jen některé pasáže viděl mapař jinak než závodníci. Díky tomu byly docela zajímavé výpadky některých favoritů. (pokračování příspěvku…)

Čtyři vítězství z Veské u Sezemic

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 28.03.2017 v 15.19   1,593 čtenářů 

Druhým kolem pokračoval Východočeský pohár v příměstském lese ve Veské u Sezemic. Pořadatelé z Pardubic připravili v rovinatém, docela rychlém lese hezké tratě. Kontroly nebyly až tak moc viditelné a tak se dělaly drobné chyby. Ale v tomto závodě i malá chyba znamenala posun vzad ve výsledkové listině.

Počasí bylo krásně jarní, celý den slunečno a na březen i příjemně teplo. Zázemí závodu bylo výborné a tak všichni byli spokojeni. (pokračování příspěvku…)

Sezóna Východočeské oblasti začala Jarním pohárem

Autor : martin v rubrice : Komentáře k závodům dne 28.03.2017 v 12.54   1,129 čtenářů 

Po letech byla opravdová zima a tak blížící se jaro s sebou přineslo i očekávání prvních letošních východočeských žebříčkových závodů. V duchu tradice hradeckých dlouhých tratí se nese závod s názvem Jarní pohár. Pořadatelé z OK99 Hradec Králové uspořádali tento závod v neděli 19. března 2017 již po jednadvacáté.

Centrum závodů bylo v Újezdu u Přelouče, na stejném místě jako předchozí závod Českého poháru štafet. Příjemné počasí, bez deště a místy i se slunečními paprsky vydrželo až do vyhlášení vítězů. Pak blížící se černá obloha spustila déšť. (pokračování příspěvku…)

Další stránka »

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,202 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,767 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,128 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,747 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,263 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,217 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,940 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,586 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,241 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,217 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00