Úspěšné štafety na Opočně

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 29.05.2006 v 14.02   2,377 čtenářů

vcostafPo loňském zlatu mužů jsme letos dorazili do Opočna opět v silných sestavách. Štafeta mužů ve stejném složení jako v loňském roce (Perůtka – Černý – Kolín) a štafeta žen (Hrobařová – Kynčlová – Malá). Letos byly v souboji o medaili úspěšnější ženy, když na posledním úseku výborně běžící Věra Malá stáhla náskok vedoucí pardubické štafety na 2–3 metry v cíli a byla z toho stříbrná medaile.

Muži bojovali v obhajově statečně, ale nakonec se museli sklonit před svými přemožiteli vítěznou štafetou Jičína a stříbrnou z Nové Paky. Naši muži obsadili 4. místo.

Výborně běželi také žáci (Vik – Janata – Charvát) , kteří mohli zvítězit, ale Jirkova chyba na postupu je nakonec odsunula na 2.místo. Na stejném místě skončili i dorostenci v sestavě Špicar – Exner – Havlíček. Na stupně vítězů se dostala také štafeta mladších veteránů ve složení Malý – Havlíček – T.Votoček.

Závody se běžely na mapě 1:5000, v okolí zámku Opočno. Pro diváky velmi atraktivní, orientačně místy, zejména ve skalních pasážích dostatečně náročné. Škoda jen, že pořadatelé nezvládli štafety po organizační stránce – podivně odsunutý start, trochu zmatků, absence informací i rozhlasu a nakonec i problémy s vyhlášením výsledků. Škoda, jinak by to byly opravdu pěkné a atraktivní štafety.

Výsledky by se měly objevit na stránkách pořadatele.

Fotografie z oblastního mistrovství a veteraniády Vč oblasti ve sprintu a štafet jsou zde: M VČO – DOB