Mistrovské double pro OK Jilemnice

Autor : Martin Král v rubrice : Komentáře k závodům dne 19.01.2006 v 23.01   2,917 čtenářů 

StafetaPo loňském úspěšném šampionátu (ženy obhajovaly mistrovský titul a muži 4.místo) jsme letos nahradili absentující závodníky novými tvářemi. Martinu Horynovou doplnily dorostenky Tereza Petrželová a Bohdana Augustinová, Aleše Malého vystřídal v sestavě společně s Filipem Votočkem a Janem Kolínem Martin Černý. B štafetu žen jsme pak obsadili v sestavě Petra Jindřišková, Anna Papežová a Martina Kynčlová.

Sestavu dorostenek tvořily Andrea Fréyová, Lenka Mechlová a Barbora Pilcová, dorostenci měli po onemocnění Jirky Mališe a zapojení dalších dorostenců do pořádání situaci složitou. Nakonec sestavu tvořili Lukáš Havlíček, Tomáš Klouček a Vojta Černý.

Počasí bylo tentokrát velmi nepříjemné, mráz a vítr, ale postupně si pak slunce zase našlo cestu a konec závodu už probíhal za krásného a slunečného počasí. Stavbu trati měl na starosti Martin Král a více se využily prostory v „rovinatější“ části závodního prostoru.

Jak probíhal závod ?

V kategorii žen se od začátku usadily jilemnické závodnice v čele a postupně zvyšovaly svůj náskok před štafetami Kotlářky Praha, Ekonomem Praha a mimo soutěž jedoucí VŠ Plzeň. Terka Petrželová i Martina Horynová připravily pozici pro Bohdanu Augustinovou a ta už měla celou situaci pod konrolou. Zlatá medaile pro jilemnické ženy potřetí v řadě za sebou.

V kategorii mužů rozjížděl Martin Černý,který přijel v balíku závodníků se ztrátou, která ještě nic neznamenala. Filip Votoček pak ukázal,proč byl nejlepší v sobotu a přivezl štafetu na čelní pozici. Jan Kolín pak jeho výkon zopakoval a náskok v cíli už byl naprosto jasný. Zlatá medaile.

Dorostenky velmi dobře rozjely na prvním úseku Andreou Freyovou, ale Bára Pilcová pak na druhém úseku trochu ztratila a do čela se dostala Kotlářka Praha. Na posledním úseku pak Lenka Mechlová už jen kontrolovala stříbrnou pozici pro naší štafetu.

Dorostencům se nedařilo. Od začátku ztráceli a tak Lukáš Havlíček, Tomáš Klouček a Vojta Černý skončili v poli poražených.

Dva mistrovské tituly v kategorii dospělých a jedna stříbrná v dorostenkách opět zavazuje do příští sezóny. Tam bychom už neměli mít problémy se sestavou, protože přece jen v letošním roce jsme dali dost lidí do pořadatelského tý­mu.

Po oba dva dny se pořadatelé velmi snažili a tak dík patří nejen závodníkům za výsledky, ale i pořadatelům pod vedením Evžena Malého za obětovaný čas a úsilí v přípravě a uspořádání závodu.

Poslední články

Odjezd na VČO
Odjezd na VČO
Odjezd na Jarní skály
Objednání triček, dresů a tílek
Pořádání závodu pro Skitour 9. - 11. 3. v Harrachově
Pozvánka na členskou schůzi
blíží se termín OB registrace a členských příspěvků
Kufrování s Krakonošem 2022
Výsledky přeboru
Czech O-Tour 2023 - zvýhodněná adventní cena startovného

Nejčtenější články

 • Informace o klubu - 13,271 čtenářů
 • Třídenní Kokořínsko 2006 - 12,804 čtenářů
 • Klubové záležitosti - 12,143 čtenářů
 • Trocha teorie nikoho nezabije - 11,827 čtenářů
 • Fotogalerie 2008 - 11,290 čtenářů
 • MTBO v Horní Branné - 10,257 čtenářů
 • klubová ZOO - 9,974 čtenářů
 • Kufrování s Krakonošem - 9,958 čtenářů
 • Mononukleozy, virózy, klíšťata - 9,271 čtenářů
 • Na bednu pouze iniciály J.E. - 9,252 čtenářů
 •  
   • tréninky
    úterý 16:30-18:00