Lenka Mechlová stříbrná na MČR

Autor : Martin Král v rubrice : Fotografie pro tento den, Komentáře k závodům dne 22.09.2008 v 9.28   3,693 čtenářů
lenka mcr det

Kouty u Ledče nad Sázavou byly o víkendu dějištěm Mistrovství České republiky v „královské“ disciplíně orientačního běhu – klasické trati. A pro nás medailově opět úspěšný šampionát. lenka mcrLenka Mechlová si po výborném výkonu v prvních 2/3 trati, kdy byla na vedoucí pozici a velké chybě na 10.kontrole deset minut před cílem (ztráta 1:34) doběhla pro stříbrnou medaili se ztrátou 45 vteřin za vítězkou Věrou Müllerovou z Rychnova a 20 vteřin před Denisou Kosovou z téhož klubu. Velká gratulace Lence k 7.medaili z MČR v její kariéře.

Poslední individuální mistrovský závod v dorostenkách je pro Lenku velkým zadostiučiněním a také výzvou do budoucna. Bohužel nominační kritéria jí neumožnily start na Mistrovství Evropy dorostu, kdy nominovanou závodnici porazila v obou nominačních závodech i na mistrovské klasice a na dráze je jen o jednu jedinou vteřinu horší. S tím jsme ale počítali a právě „lidská“ nespravedlnost nominačních kritérií je velkou motivací pro další trénink.

Jan Exner – druhý finalista mistrovského závodu hodně bojoval s nepřízní osudu a se svým zdravotním hendikempem. Přesto podal výborný výkon (dokonce byl v jedné fázi závodu v čele), ale jen aktuální stav jeho tělesné schránky mu neumožnil lepší umístění než 7.místo. Ale tento výkon má cenu mnohem vyšší, než je samotné umístění.

Ve finále A se z našich závodníků objevili už jen veteráni – Vlasta Zlesáková 7.místo a Josef Erlebach – 13. místo. Ostatní závodníci neprošli přes kvalifikační síto a běželi závody B, C a D finále. Vítěztví Aleše Malého, Andrey Freyové a 2.místo Pavla Procházky v B finále jsou malou náplastí na nevydařenou kvalifikaci.